Starší příspěvky:1234567891011

První semifinále celého turnaje dospělých sehrály ženy DT SaMo a Brněnských Bohyň. I přes šance na obou stranách se v úvodní desetiminutovce skóre neměnilo. Až v polovině 14. a 15. minuty udeřily hráčky DT SaMo Petra Krejčíková a Hana Štěrbová a stanovily tak poločasový výsledek 2:0. Bohyním se začátkem druhé části podařilo snížit z hole Petry Prouzové a zápas tak dostal nový náboj. DT SaMo ale nenechaly nic náhodě a dvěma góly stvrdily svůj postup. Pro Brněnské Bohyně byly nachystány bronzové medaile.

Hráčky Židenic a Jihlavy se představily v semifinále Open Game, které probíhalo podle představ Brňanek. Tým z Vysočiny se několikrát objevil pod souvislejším tlakem soupeře, díky němuž se Židenice ujaly náskoku 2:0 po dvaceti minutách. Jihlavské florbalisty však i nadále bojovaly o snížení rozdílu, což přispělo k dobrému tempu zápasu. Utkání přesto už větší drama nenabídlo a židenický postup do finále v druhém ročníku po sobě definitivně pojistila Linda Hyksová.

V úvodním semifinále mužů vyzvali hráči Gymnázia Chomutov celek Richmondu. Opatrný začátek změnila až střela Jana Vojtíška v osmé minutě a Gymnázium vedlo. Richmond postupně přidal, což korunoval gólem v polovině 13. minuty po pěkné kombinaci Marek Fuchs a v čase 14:51 otočil průběh Jiří Sypač. Začátek druhé části přinesl dva rychlé góly. Chomutovští se prosadili z přesilovky, Richmond se ale opět ujal vedení – 3:2. Posléze se hra vyrovnala, oba týmy spíše vyčkávaly a vyrážely do rychlých protiútoků. Navýšit vedení mohl ve třiatřicáté minutě Fuchs, ale odkrytou branku netrefil. Tři minuty před koncem si vzal Chomutov time-out, po kterém se rozhodl odvolat brankáře. Čtvrtému gólu zabránil obětavým zákrokem Jan Vojtíšek, ovšem za cenu trestného střílení, kterým Milan Tichý poslal Richmond definitivně do finále.

V mužské kategorii hrál o účast ve zlatém duelu Zug Selection s Panthers Praha. Hráči hlavního města prokazovali kvalitní defenzivní činnost, nicméně švýcarský výběr se přece jen dokázal prosadit zásluhou Matthiase Müllera. V průběhu druhé půle přidal Zug další tři trefy a Panthers zmírnili porážku trestným střílením Lukáše Pokorného. Zug tak zůstává ve hře o obhajobu loňského prvenství na turnaji.

Souboj Hattricku s Amici Brno začal rychlým gólem z hokejky Milana Veselého a Hattrick vedl. A rychlý nástup Hattricku potvrdil Adam Kopřiva – 2:0. Hráči Amici ale zabrali. Nejprve se na konci osmé minuty prosadil Pavel Zbořil a o chvíli později srovnal Jakub Hrubý. Velkou příležitost pak zmařil Hattricku Michal Melichárek, na střelu Veselého byl ale už krátký a Hattrick znovu vedl. Veselý byl při chutí a hattrickem vrátil Hattricku dvoubrankový náskok. Na rozdíl tří branek následně zvýšil Lukáš Koutník.

Utkání mezi IBK PořádMálo a Saigonem ukazovalo přímočarou hru obou mužstev. Důsledkem útočného vývoje zápasu se tak stala branka saigonského střelce Adama Blaha, na kterou odpověděl stejným způsobem Čestmír Sekanina z PořádMálo. Vyrovnaný herní projev se přenesl i do druhé poloviny semifinále, kdy Saigon dvakrát dotáhl jednogólové manko. O finalistovi amatérského turnaje musely proto rozhodnout samostatné nájezdy, jež dopadly úspěšně pro PořádMálo. Vítězný nájezd si připsal Jan Charvát.

Čtvrtfinále kategorie amatérů nabídlo střetnutí Hattricku Brno a Pacientů Luka nad Jihlavou a od úvodních minut dominovali na hřišti Brňané, což doložil jednoznačný poločasový výsledek 6:0. Zápas se v druhé části už jenom dohrával, góly padly na obou stranách a tak se do semifinále podívá Hattrick Brno po výsledku 7:1.

O poznání vyrovnanější duel shlédli diváci v tuřanské hale, kde nastoupily Pološílené veverky proti Saigonu. Saigon se ujal vedení po dvou trefách Jaromíra Filipa, Veverky dokázaly rychle srovnat. V polovině sedmnácté minuty dokonal Filip hattrick, ovšem soupeř zásluhou Jana Horského opět vyrovnal. Stejný scénář byl i na začátku druhé půle. Saigon ale v tempu nepolevoval a na znovu dvoubrankový rozdíl upravili Miškov s Filipem. Představení saigonského střelce pokračovalo, celkově zasadil soupeři šest branek a podílel se tak na celkové výhře 8:5.

V Maloměřicích se potkali Amici Brno a Hradec nad Moravicí. Amici celou dobu v zápase vedlo a i přes zvýšení tlaku a následné snížení soupeře se mohli radovat z postupu do semifinále amatérského turnaje.

Amatéři IBK PořádMálo donutili svého soupeře Psycho All-Star již v první minutě faulovat, což jim přineslo přesilovku. Ta byla využita Čestmírem Sekaninou. Pro PořádMálo navíc nešlo o jedinou trefu při početní výhodě, protože podruhé se ze stejné situace trefil Jan Charvát. Náskok IBK postupně narostl na pět branek, přičemž dvakrát Psycho inkasovalo během posledních tří sekund první půle. Zápas pak ovlivnila častější vyloučení, která rozhodla o jasném postupu PořádMálo.

První čtvrtfinálový duel mužského pavouku proti sobě postavil Richmond a Letka Telnice. Od samého začátku tempo hry udával Richmond, o to více překvapila první vážnější akce Letky, díky kterého se hrči v modrém ujali vedení. Richmond ale v tempu nepřestal a ihned zahrozil, ovšem pozorný Jan Mazánek i za pomocí brankové konstrukce držel Telnici jednobrankový náskok. Na pomezí třinácté a čtrnácté minuty otočili hráči ve žlutém skóre, ovšem vedení trvalo pouze deset sekund a Daniel Budik srovnal. Hráči Richmondu ale i nadále tlačili, což korunoval Jakub Mendrek – 3:2. Tentýž hráč mohl ještě vedení do poloviny navýšit, ale svůj samostatný nájezd neproměnil. Svoje zaváhání odčinil Mendrek ihned po změně stran a Richmond vedl o dvě branky. Góly poté padaly na obou stranách až na konečných 10:5.

Na druhém hřišti VUT hrály své čtvrtfinále týmy Polámaného Mixeru a Panthers Praha. Optickou převahu si v prvním poločase sice vypracoval Mixer, ale do vedení šel soupeř. Míček z předbrankového prostoru doklepl do sítě Lukáš Tomeš a o chvíli později proměnil trestné střílení Lukáš Pokorný. Mixer měl problémy s přesností v zakončení, a tak Panthers poprvé inkasovali až v předposlední minutě hry. Po výsledku 4:1 se Pražané představí v semifinále.

V Maloměřicích vyzvali brněnští Gullivers obhájce titulu Zug Selection. Vyrovnaná první půle gól nepřinesla, a tak se diváci dočkali těsně po změně stran, a to hned dvakrát. Nejprve udeřil Mathias Müller, za Brňany záhy srovnal Sebastian Bajgar. Vedení na stranu švýcarského týmu vrátil Jiří Koutný na konci 28. minuty. Převaha Zugu pokračovala, Gullivers hrozili především z rychlých brejků. Na 3:1 zvyšoval sedmdesát vteřin před koncem Billy Nilsson a skóre definitivně uzavřel Joshua Shelbert.

Poslední čtvrtfinále mužů viděly Tuřany. Švédský Köping po včerejší přestřelce nastoupil proti Gymnáziu Chomutov. Na první gól se čekalo až na konec dvanácté minuty, kdy se za Chomutov prosadil Jan Vojtíšek. Švédové srovnali krok z hole Thomase Normana, ovšem převahu nadále potvrzoval Chomutov, jenž dvěma góly ustanovil poločasový stav 3:1. Köpingu se povedl nástup do půle druhé. Joakim Barck po půl minutě zadělal na drama. I přes velkou snahu se Köpingu srovnat stav nepodařilo, a tak mezi čtyři nejlepší jdou hráči Chomutova.

Také finálový den dospělých na sportovní hale VUT vysíláme živě!

Ženské play-off rozehrály hráčky Rimavské Soboty a DT SaMo. Roli favoritek začalo DT SaMo, jenž vyhrálo svoji skupinu, naplňovat hned od začátku a brzy se po střele Hany Štěrbové ujalo vedení. Utkání se poté vyrovnalo, žádný tým se nechtěl dopustit závažné chyby. Až v čase 14:35 navýšila vedení Anna Bachratá a v poločase svítilo na tabuli 6:0. DT SaMo přidalo do konce ještě další tři góly. Trenér slovenského týmu chtěl ještě zdramatizovat zápas a třináct sekund před koncem si vzal za stavu 9:0 oddechový čas. Vyrovnat se však Slovenkám nepodařilo!

Druhé čtvrtfinále proti sobě postavilo maďarský Hungary Select a SK Jihlavu. Maďarský tým se po šesti minutách ujal vedení, Jana Pavlicová svými dvěma góly dokázala otočit průběh. Druhý poločas gól již nenabídl, a tak do nedělních bojů postoupili Jihlavanky.

Pěnáci z Vinohrad vyzvali Richmond. A ve třetí minutě měli obrovskou příležitost, bohužel netrefili odkrytou branku a o minutu později je vychytal brankář Chrást. Aktivita Pěňáků pokračovala i nadále, na gól si ale diváci na VUT museli počkat. Richmond postupně přidal na obrátkách, z čehož vyplynula přesilová hra, o jejíž proměnění se postaral Jakub Mendrek. Utkání se z kraje druhé poloviny výrazně přiostřilo. Šance měl ovšem Richmond a jednu z nich využil po spolupráci Janem Huškem Jiří Sypač – 2:0, na kterého po chvíli navázal David Coufal dvěma trefami. Divácky velice atraktivní zápas nakonec skončil výsledkem 6:2 a Richmond se tak zúčastní nedělních bojů.

Úspěchu dosáhla také Letka Telnice, jejíž hráči vyřadili BSP Libertu. Zápas, ve kterém v první části gól nepadl, dostalo spád hned po minutě hry druhé poloviny a Telnice vedla. O padesát vteřin později již byl rozdíl dvougólový. Liberta snížila z přesilovky a schylovalo se k dramatické koncovce. Hráči Liberty uzavřeli Telnici na své polovině, ale vytouženého vyrovnání se nedočkali.

Před Köpingem visela vidina postupu do finálového dne, což by se tomuto švédskému týmu podařilo poprvé, co se Hummel Open Game účastní. Jeho soupeřem byl PatyZon Masters. Polovina 7. minuty přinesla první změnu skóre. Alexander Jaska vybojoval za brankou míček, který předložil Thomasi Normanovi a Köping vedl. Šance pak byly k vidění na obou stranách, stejně jako vyloučení a téměř dvě minuty se hrálo ve čtyřech. Dvě obrovské šance zmařil fantastickými zákroky Kryštof Bartek. A tak udeřil jeho spoluhráč – stav srovnal Petr Koláčný. Devět vteřin po poločasové pauze opět strhnul vedení na stranu Köpingu Norman. To netrvalo dlouho, také druhý zásah přidal Koláčný. V rozmezí dvacátépáté a dvacátésedmé minuty se stav měnil hned třikrát. Norman dokonal hattrick, Voltner srovnal a počtvrté překlonil vedení na stranu oranžových Joakim Barck. Přesně v čase 30:00 srovnal misky vah opět Voltner a obrat v zápase dokonal Patrik Fabián. Osmdesát vteřin před koncem duelu nabídl přesilovku soupeři poněkud zbytečným zákrokem Dominik Hude, kterou jedenáct sekund od závěrečné sirény využil trefou Thomas Norman. Vrchol zápasu ovšem přišel pouhé dvě sekundy před hvizdem rozhodčího. Alexander Jaska podržel na své půlce míč, vysokým lobem našel opět Normana, který neuvěřitelným volejem rozhodl, a poslal svůj tým poprvé v historii turnaje mezi osm nejlepších celků.

Druhé utkání vyřazovací části mezi OT kabanos a Los Bambulos nabídlo obětavé týmové výkony, díky kterým vydrželo skóre 0:0 až do 19. minuty. Změna přišla s gólem do šatny v podání Jana Horáka, což evidentně zkomplikovalo Los Bambulos situaci do druhé půle. Šance si připravovali hráči OT kabanos i během svého vedení a postupně odskočili na 5:0. Pětibrankový rozdíl vydržel do konce střetnutí a Los Bambulos se museli s letošní Hummel Open Game rozloučit.

Nepovedený první poločas museli napravovat Pacienti Luka nad Jihlavou proti Štítenským apoštolům od svatého Jana. Zatímco v úvodu druhého dějství ztráceli dva góly, na konci zápasu vedli 3:2. Obrat režíroval dvěma trefami Miroslav Vodička a rozhodující ránu přidal Kamil Rychlý. Apoštolové se neprosadili ani při hře v šesti lidech a i přes dobře rozehraný duel vypadávají.

V maloměřické hale předvedli stoprocentní ofenzivní počínání hráči Jatek Matějka. Jako první sice skóroval jejich soupeř Apollo z trestného střílení, ale to bylo ze strany tohoto mužstva vše. Jatka proměnila každou příležitost a vyhrála drtivě 12:1. Šest branek a jednu přihrávku má na kontě Zdeněk Habr. V asistencích dominoval se čtyřmi body Roman Houbal.

Rychlý gól chodovského C-týmu určil tempo, v němž proběhlo utkání vyřazovací části proti Gentlemen’s clubu. Aktivní útočná snaha gentlemanů se projevila vyšším počtem šancí před brankou Chodova, a tak se skóre brzy výrazně proměnilo. Výkonnostní manko Pražanů dokreslovala jejich ztráta pěti tref v samém závěru zápasu.

Průběh duelu neuhlídalo ani Třebíčské Panoptikum, které prohospodařilo stav 2:0. Tornados Hradec Králové prokázali dobrou fyzickou kondici a začali herně i výsledkově dominovat. Třemi brankami se prezentoval Miloš Macháček a Východočeši pokračují do osmifinále turnaje po relativně klidném vítězství 10:4.

Autor: Tadeáš Mima

Duel mezi obhájcem amatérského titulu IBK PořádMálo a IBK Notorics se nesl v bojovném duchu. V 11. minutě dokázali PořádMálo zužitkovat přesilovku a vedli 1:0, na což o minutu později navázali druhým gólem. Góly postupně přibývaly na obou stranách a o poločase tak svítil stav 5:2. Na začátku toho druhého se Notorics podařilo snížit zásluhou Jana Veselého a zápas znovu dostal obrátky. Tlak Notorics ukončil ranou z půlky hřiště minutu a půl před koncem až Jan Charvát, kterého po chvilce doplnil Petr Zbořil a bylo rozhodnuto.

Švédský Köping potkal v jednom z vyřazovacích bojů mladíky z Hattricku. Na úvodní gól se čekalo dlouho, až do 12. minuty, kdy se prosadil Jimmy Bladh, kterého v rozmezí dvou minut doplnili kolegové Max Eriksson a Joakim Barck rázem to bylo 3:0. Hattricku se sice podařilo snížit, ovšem poločasový náskok navýšil znovu na tři branky Eriksson. Druhá část byla, stejně jak ta první, byla v režii Švédů, kteří navýšili svůj náskok až na konečných 8:2.

V duelu amatérů mezi Pojď se líbat a ostrovským Rescomem vedl prvně jmenovaný tým již 3:0. Soupeř ovšem mohutně dotahoval a v polovině druhé části to již bylo 4:4. A drama pokračovalo. V čase 34:55 obrat Rescomu zařídil svojí druhou trefou Dalibor Berka. Pojď se líbat následně nevyužili tři velké šance, tu čtvrtou ale proměnili a bylo opět vyrovnáno. A tak se šlo na nájezdy. V první sérii oba pokusy skončily na tyčce. V té druhé byli pozorní oba brankáři, za to ve třetím kole byli šťastnější oba střelci. A protože ve čtvrté sérii proměnil nájezd pouze Feťák Modla, šel do dalšího kola celek Pojď se líbat.

Autor: Michal Jilka

autor: Tadeáš Mima

V Maloměřicích narazilo Gymnázium Chomutov na Apollo. Poklidný zápas si hráči Chomutova pohlídali a bez větších problémů zvítězili 5:1. Obzvláště poslední gól si zasloužil potlesk diváků, kdy vysokou přihrávku přes celé uklidil do sítě z voleje Jan Kolajta.

První kolo play-off proti sobě na Hattricku svedlo Alk Fajn a IBK Jakoby. Jakoby v první části dvakrát vedlo, nejprve na trefu Křivánka reagoval Marcel Šuranský, poté na gól Tomáše Žvaka navázal Jakub Tejnor – 2:2. Ještě před poločasem se Jakoby znovu ujalo vedení, které chvíli po začátku druhé půle navýšil Adam Wollný. Alk fajn ve 34. minutě snížilo, ovšem o dvacet vteřin později se prosadil Marek Nevřela a rozdíl byl znovu dvoubrankový. Brankostroj pokračoval, na rozdíl jediné branky snížil téměř z nulového úhlu Jakub Tejnor. Na konci 37. minuty bylo srovnáno, v polovině minuty 38. proměnil samostatný nájezd Marcel Šuranský, který svým čtvrtým gólem otočil vývoj na stranu Alk Fajn. I přes dramatický závěr to byl rozhodující gól a do dalšího kola tak jde Alk Fajn.

O poznání jednoznačnější zápas byl k vidění na Startu, kde si OT Kabanos poradili s Origo Budapest rozdílem 13:0. Poločasový rozdíl byl přitom pouze dvougólový. Střeleckou exhibici rozpoutali hráči Kabanosu až v druhé polovině.

Na VUT v zápase amatérů proti sobě stanuly týmy WbT Sucha Górna a Central Gang Valašské Meziříčí. Sucha Górna si vypracovala poločasové vedení 2:0, které čtyři minuty po přestávce navýšil Jan Goryczka. I přes snížení z hole Vojtěcha Pernického měl poslední slovo hráč Suche Jakub Michna, jenž tak svým gólem definitivně nasměřoval svůj tým do dalšího kola.

V Tuřanech musely o postupujícím rozhodnout až samostatné nájezdy. Technické služby se v zápase s Panthers Praha ujaly dvougólového vedení, ještě do poločasu bylo sníženo a v 15. minutě druhé části se o vyrovnání postaral Tomáš Hradec. Nájezdy rozhodl Tomáš Marhefka z týmu Panthers Praha, kteří se tak mohli radovat z postupu.

Bohunická hala viděla velice dramatický zápas, ve kterém se střetli pražstí Panthers s FBK Bobrky. V první polovině vedli dvakrát Panthers a jednou Bobrky, skóre však bylo vyrovnané. V druhé části se dvakrát vedení ujali Panthers, ovšem Bobrky vždy dokázaly odpovědět. Samostatné nájezdy odmítl hráč panterů Patrik Míka, který patnáct vteřin před koncem rozhodl o postupu svého týmu.