Ženské play-off rozehrály hráčky Rimavské Soboty a DT SaMo. Roli favoritek začalo DT SaMo, jenž vyhrálo svoji skupinu, naplňovat hned od začátku a brzy se po střele Hany Štěrbové ujalo vedení. Utkání se poté vyrovnalo, žádný tým se nechtěl dopustit závažné chyby. Až v čase 14:35 navýšila vedení Anna Bachratá a v poločase svítilo na tabuli 6:0. DT SaMo přidalo do konce ještě další tři góly. Trenér slovenského týmu chtěl ještě zdramatizovat zápas a třináct sekund před koncem si vzal za stavu 9:0 oddechový čas. Vyrovnat se však Slovenkám nepodařilo!

Druhé čtvrtfinále proti sobě postavilo maďarský Hungary Select a SK Jihlavu. Maďarský tým se po šesti minutách ujal vedení, Jana Pavlicová svými dvěma góly dokázala otočit průběh. Druhý poločas gól již nenabídl, a tak do nedělních bojů postoupili Jihlavanky.

Pěnáci z Vinohrad vyzvali Richmond. A ve třetí minutě měli obrovskou příležitost, bohužel netrefili odkrytou branku a o minutu později je vychytal brankář Chrást. Aktivita Pěňáků pokračovala i nadále, na gól si ale diváci na VUT museli počkat. Richmond postupně přidal na obrátkách, z čehož vyplynula přesilová hra, o jejíž proměnění se postaral Jakub Mendrek. Utkání se z kraje druhé poloviny výrazně přiostřilo. Šance měl ovšem Richmond a jednu z nich využil po spolupráci Janem Huškem Jiří Sypač – 2:0, na kterého po chvíli navázal David Coufal dvěma trefami. Divácky velice atraktivní zápas nakonec skončil výsledkem 6:2 a Richmond se tak zúčastní nedělních bojů.

Úspěchu dosáhla také Letka Telnice, jejíž hráči vyřadili BSP Libertu. Zápas, ve kterém v první části gól nepadl, dostalo spád hned po minutě hry druhé poloviny a Telnice vedla. O padesát vteřin později již byl rozdíl dvougólový. Liberta snížila z přesilovky a schylovalo se k dramatické koncovce. Hráči Liberty uzavřeli Telnici na své polovině, ale vytouženého vyrovnání se nedočkali.

Před Köpingem visela vidina postupu do finálového dne, což by se tomuto švédskému týmu podařilo poprvé, co se Hummel Open Game účastní. Jeho soupeřem byl PatyZon Masters. Polovina 7. minuty přinesla první změnu skóre. Alexander Jaska vybojoval za brankou míček, který předložil Thomasi Normanovi a Köping vedl. Šance pak byly k vidění na obou stranách, stejně jako vyloučení a téměř dvě minuty se hrálo ve čtyřech. Dvě obrovské šance zmařil fantastickými zákroky Kryštof Bartek. A tak udeřil jeho spoluhráč – stav srovnal Petr Koláčný. Devět vteřin po poločasové pauze opět strhnul vedení na stranu Köpingu Norman. To netrvalo dlouho, také druhý zásah přidal Koláčný. V rozmezí dvacátépáté a dvacátésedmé minuty se stav měnil hned třikrát. Norman dokonal hattrick, Voltner srovnal a počtvrté překlonil vedení na stranu oranžových Joakim Barck. Přesně v čase 30:00 srovnal misky vah opět Voltner a obrat v zápase dokonal Patrik Fabián. Osmdesát vteřin před koncem duelu nabídl přesilovku soupeři poněkud zbytečným zákrokem Dominik Hude, kterou jedenáct sekund od závěrečné sirény využil trefou Thomas Norman. Vrchol zápasu ovšem přišel pouhé dvě sekundy před hvizdem rozhodčího. Alexander Jaska podržel na své půlce míč, vysokým lobem našel opět Normana, který neuvěřitelným volejem rozhodl, a poslal svůj tým poprvé v historii turnaje mezi osm nejlepších celků.

Tento článek si četlo již: 1679 čtenářů
autor: Michal Jilka