Druhé utkání vyřazovací části mezi OT kabanos a Los Bambulos nabídlo obětavé týmové výkony, díky kterým vydrželo skóre 0:0 až do 19. minuty. Změna přišla s gólem do šatny v podání Jana Horáka, což evidentně zkomplikovalo Los Bambulos situaci do druhé půle. Šance si připravovali hráči OT kabanos i během svého vedení a postupně odskočili na 5:0. Pětibrankový rozdíl vydržel do konce střetnutí a Los Bambulos se museli s letošní Hummel Open Game rozloučit.

Nepovedený první poločas museli napravovat Pacienti Luka nad Jihlavou proti Štítenským apoštolům od svatého Jana. Zatímco v úvodu druhého dějství ztráceli dva góly, na konci zápasu vedli 3:2. Obrat režíroval dvěma trefami Miroslav Vodička a rozhodující ránu přidal Kamil Rychlý. Apoštolové se neprosadili ani při hře v šesti lidech a i přes dobře rozehraný duel vypadávají.

V maloměřické hale předvedli stoprocentní ofenzivní počínání hráči Jatek Matějka. Jako první sice skóroval jejich soupeř Apollo z trestného střílení, ale to bylo ze strany tohoto mužstva vše. Jatka proměnila každou příležitost a vyhrála drtivě 12:1. Šest branek a jednu přihrávku má na kontě Zdeněk Habr. V asistencích dominoval se čtyřmi body Roman Houbal.

Rychlý gól chodovského C-týmu určil tempo, v němž proběhlo utkání vyřazovací části proti Gentlemen’s clubu. Aktivní útočná snaha gentlemanů se projevila vyšším počtem šancí před brankou Chodova, a tak se skóre brzy výrazně proměnilo. Výkonnostní manko Pražanů dokreslovala jejich ztráta pěti tref v samém závěru zápasu.

Průběh duelu neuhlídalo ani Třebíčské Panoptikum, které prohospodařilo stav 2:0. Tornados Hradec Králové prokázali dobrou fyzickou kondici a začali herně i výsledkově dominovat. Třemi brankami se prezentoval Miloš Macháček a Východočeši pokračují do osmifinále turnaje po relativně klidném vítězství 10:4.

Autor: Tadeáš Mima

Duel mezi obhájcem amatérského titulu IBK PořádMálo a IBK Notorics se nesl v bojovném duchu. V 11. minutě dokázali PořádMálo zužitkovat přesilovku a vedli 1:0, na což o minutu později navázali druhým gólem. Góly postupně přibývaly na obou stranách a o poločase tak svítil stav 5:2. Na začátku toho druhého se Notorics podařilo snížit zásluhou Jana Veselého a zápas znovu dostal obrátky. Tlak Notorics ukončil ranou z půlky hřiště minutu a půl před koncem až Jan Charvát, kterého po chvilce doplnil Petr Zbořil a bylo rozhodnuto.

Švédský Köping potkal v jednom z vyřazovacích bojů mladíky z Hattricku. Na úvodní gól se čekalo dlouho, až do 12. minuty, kdy se prosadil Jimmy Bladh, kterého v rozmezí dvou minut doplnili kolegové Max Eriksson a Joakim Barck rázem to bylo 3:0. Hattricku se sice podařilo snížit, ovšem poločasový náskok navýšil znovu na tři branky Eriksson. Druhá část byla, stejně jak ta první, byla v režii Švédů, kteří navýšili svůj náskok až na konečných 8:2.

V duelu amatérů mezi Pojď se líbat a ostrovským Rescomem vedl prvně jmenovaný tým již 3:0. Soupeř ovšem mohutně dotahoval a v polovině druhé části to již bylo 4:4. A drama pokračovalo. V čase 34:55 obrat Rescomu zařídil svojí druhou trefou Dalibor Berka. Pojď se líbat následně nevyužili tři velké šance, tu čtvrtou ale proměnili a bylo opět vyrovnáno. A tak se šlo na nájezdy. V první sérii oba pokusy skončily na tyčce. V té druhé byli pozorní oba brankáři, za to ve třetím kole byli šťastnější oba střelci. A protože ve čtvrté sérii proměnil nájezd pouze Feťák Modla, šel do dalšího kola celek Pojď se líbat.

Autor: Michal Jilka

Tento článek si četlo již: 1580 čtenářů
autor: Tadeáš Mima