První čtvrtfinálový duel mužského pavouku proti sobě postavil Richmond a Letka Telnice. Od samého začátku tempo hry udával Richmond, o to více překvapila první vážnější akce Letky, díky kterého se hrči v modrém ujali vedení. Richmond ale v tempu nepřestal a ihned zahrozil, ovšem pozorný Jan Mazánek i za pomocí brankové konstrukce držel Telnici jednobrankový náskok. Na pomezí třinácté a čtrnácté minuty otočili hráči ve žlutém skóre, ovšem vedení trvalo pouze deset sekund a Daniel Budik srovnal. Hráči Richmondu ale i nadále tlačili, což korunoval Jakub Mendrek – 3:2. Tentýž hráč mohl ještě vedení do poloviny navýšit, ale svůj samostatný nájezd neproměnil. Svoje zaváhání odčinil Mendrek ihned po změně stran a Richmond vedl o dvě branky. Góly poté padaly na obou stranách až na konečných 10:5.

Na druhém hřišti VUT hrály své čtvrtfinále týmy Polámaného Mixeru a Panthers Praha. Optickou převahu si v prvním poločase sice vypracoval Mixer, ale do vedení šel soupeř. Míček z předbrankového prostoru doklepl do sítě Lukáš Tomeš a o chvíli později proměnil trestné střílení Lukáš Pokorný. Mixer měl problémy s přesností v zakončení, a tak Panthers poprvé inkasovali až v předposlední minutě hry. Po výsledku 4:1 se Pražané představí v semifinále.

V Maloměřicích vyzvali brněnští Gullivers obhájce titulu Zug Selection. Vyrovnaná první půle gól nepřinesla, a tak se diváci dočkali těsně po změně stran, a to hned dvakrát. Nejprve udeřil Mathias Müller, za Brňany záhy srovnal Sebastian Bajgar. Vedení na stranu švýcarského týmu vrátil Jiří Koutný na konci 28. minuty. Převaha Zugu pokračovala, Gullivers hrozili především z rychlých brejků. Na 3:1 zvyšoval sedmdesát vteřin před koncem Billy Nilsson a skóre definitivně uzavřel Joshua Shelbert.

Poslední čtvrtfinále mužů viděly Tuřany. Švédský Köping po včerejší přestřelce nastoupil proti Gymnáziu Chomutov. Na první gól se čekalo až na konec dvanácté minuty, kdy se za Chomutov prosadil Jan Vojtíšek. Švédové srovnali krok z hole Thomase Normana, ovšem převahu nadále potvrzoval Chomutov, jenž dvěma góly ustanovil poločasový stav 3:1. Köpingu se povedl nástup do půle druhé. Joakim Barck po půl minutě zadělal na drama. I přes velkou snahu se Köpingu srovnat stav nepodařilo, a tak mezi čtyři nejlepší jdou hráči Chomutova.

Tento článek si četlo již: 1781 čtenářů