Starší příspěvky:1234567891011

Orli Bořitov přetlačili dvěma brankami mužstvo Uň-ho. U obou gólů se objevil Ondřej Blažek, který k trefě přidal i asistenci. V konečné tabulce základní skupiny se tak Bořitov dostal o skóre na čtvrté místo.

Výběr Peaches IBK 00 hrál na závěr skupinové fáze o druhou příčku proti Hattricku Brno U19. Utkání bylo hodně bojovné a vyložených příležitostí se na obou stranách objevovalo poměrně málo. Právě proto padly v prvním poločase pouze dva góly a hráči Peaches vedli 2:0. Po zbytek duelu si broskve víceméně hlídaly příznivý vývoj skóre a Hattrick porazily 5:0.

Florbalistky DT SaMo čekaly v přímé konfrontaci o vítězství ve skupině Ženy ve Výprodeji. Přestože v úvodních minutách zápasu zůstával poměr branek nulový, DT SaMo postupně získalo herní iniciativu a dalo slepené trefy. Útočná převaha týmu a důraz v osobních soubojích se tak promítly i do výsledku, který byl 6:0. Bilance tří kanadských bodů dosáhly Anna Bachratá a Martina Babáčková.

Sobotní program následně pokračoval vyřazovací fází turnaje. V prvním kole play-off se blýskli vysokou výhrou florbalisté Pohořelic, jimž se postavil Orel Boskovice U21. První gól vstřelily Pohořelice už po 28 vteřinách utkání a do poloviny hrací doby bylo s přehledem rozhodnuto. Jako hlavní tahoun mužstva se ukázal Jan Saňka, jenž k finálnímu stavu 14:7 přispěl pěti brankami a dvěma nahrávkami.

Na úvod play-off svedl los proti sobě týmy Kutnohorských Havířů a RedBlack. Hráči se dopouštěli častých nepřesností v postupných kombinacích a většina střel mířila vedle branky. Jednou z výjimek byl brzký zásah Jaroslava Bochníčka, který poslal kutnohorský celek do gólové výhody. Obě družstva ale své chyby postupně vyladila a druhý poločas začal při skóre 3:3. Stejným výsledkem skončila i druhá část střetnutí, kdy RedBlack vyrovnávali na 6:6 v poslední minutě hry. Dovednostní soutěž zvládli Kutnohorští Havíři 3:1.

autor: Tadeáš Mima

Na letošním 11. ročníku pomalu začínají zápasy play-off dospělých, my již postupně chystáme ročník dvanáctý!

V něm se vracíme ke klasickému čtyřdennímu modelu jak v dětském turnaji, tak v turnaji dospělých, který jsme z důvodu konání Olympiády dětí a mládeže a obsazení většiny sportovišť a ubytovacích kapacit, museli udělat třídenní.

Příští rok se na vás všechny těšíme v následujících termínech:
21. - 24. 6. 2018 Hummel Open Game KIDS
28. 6. - 1. 7. 2018 Hummel Open Game ADULTS

Těšíme se na vás!

V Tuřanech odstartoval sobotní den vítězstvím Žen ve výprodeji nad Světoběžnicemi. Na výhře 7:3 se největší měrou čtyřbodová Simona Kabeláková, kterou gólem a dvěma asistencemi doplnila Blanka Floriánová.

Po nich následoval duel celků Apollo a FBK Bobrky. Vyrovnanou první půli, ve které se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, vystřídala územní i gólová převaha Apolla v části druhé. Apollo přidalo na svůj účet tři branky a po zásluze zvítězilo 6:2.

Zápas Technických služeb s Peaches IBK se nesl v zábavném duchu. Peaches se po dvou a půl minutách ujali vedení, kdy se z úhlu prudkou ranou prosadil Josef Juha. Mladíci pokračovali v tlaku, ale brankář Technických služeb, mohutně povzbuzovaný svými kolegy, odolával. Kapituloval až na přelomu šesté a sedmé minuty – 0:3. Brankový účet zápasu se postupně navyšoval až na konečných 9:1.

Každoročně jeden z favoritů, celek Richmond, vstoupil do sobotních bojů výhrou nad Letkou Telnice. I přes to, že v poločase prohrával 1:2, dokázal nepříznivý vývoj zápasu otočit, a nakonec se radoval z celkové výhry 6:3.

Brněnští Hornets nastoupili v Bohunicích proti Polámanýmu Mixéru. I přes množství šancí na obou stranách se diváci v první části gólu nedočkali. Po čtyřiceti vteřinách druhé půle se do útoku vrhli hráči Mixéru a jejich snaha byla korunována úvodní trefou. A převaha hráčů v zelených pokračovala, což doložili druhým gólem v čase 9:11. Dvě a půl minuty před koncem zadělali Hornets na drama a snížili stav. Závěrečné power-play ani přes protesty Hornets gól nepřineslo, a tak se Polámanej mixér mohl radovat z další výhry.

Na hale Automobilní začaly poslední zápasy základních skupin. Jedním z nich bylo utkání Hradce nad Moravicí proti Pacientům Luka nad Jihlavou. Útočná taktika obou týmů znamenala časté šance, a tak se do vedení 2:0 dostal Hradec. Stále výraznější snahu o vyrovnání skóre pak kontroloval přesnými zákroky brankář David Kalus. Průběžný výsledek doznal dalších změn ve druhé půli, kdy Luka dala tři góly. V samotném závěru ale Hradec ještě zabojoval a vítězstvím 4:3 se bodově dotáhl právě na Pacienty.

Vysokou výhru si připsaly v úvodu hracího dne také Pološílené veverky. Central Gangu z Valašského Meziříčí nastřílely 10 branek. Na debaklu se hattrickem podíleli Jan Holoubek a René Mikel. Pěti kanadskými body přispěl Vojtěch Sobotka (2+3).

Lepší pozici do play-off chtěly ze vzájemného duelu získat mužstva FBC Čůčo a IBK Notorics II. Kromě gólových situací se objevovaly i dvouminutové tresty za hrubost, které ovlivnily plynulost hry. Jako jeden z klíčových momentů se ukázal vstup do druhého poločasu, kdy Čůčo v krátkém čase obrátilo z 3:4 na 6:5. Notorics se snažili dotáhnout ztrátu, jenže místo toho byl Petr Augustin vyloučen do konce utkání za nesportovní chování.

Gólově bohaté utkání nabídli na hale v Maloměřicích hráči Gymnázia Chomutov a Plantážníků. První patnáctiminutovku odehrálo Gymnázium velmi dobře a mělo náskok 5:2. Do následující části zápasu však naskočili mnohem lépe Plantážníci a chomutovské vedení se zmenšilo na rozdíl jediné branky. V dresu Gymnázia ale střelecky vynikal Jan Kolajta, který pěti góly určil konečný stav střetnutí. Svému týmu tak zajistil premiérové vítězství na turnaji.

Celek Psycho All-Star šel do posledního duelu ve skupině s velkou aktivitou. Proti papírově mírně silnějšímu Alk fajn promarnil několik nadějných příležitostí, až se prosadili Jan Kadlec a Ondřej Popelka. Svoji bojovnost zvýšili hráči Alk fajn příliš pozdě, což jim přineslo prohru 4:6 a pád z druhé pozice tabulky.

První galerie z části dospělích jsou zde!

autor: Igor Škapa

V rámci ženského turnaje proběhlo měření sil Ženy ve Výprodeji – Hungary Select. Členky maďarského výběru sehrály s českým družstvem rovnocenný souboj, ale nepohlídaly si začátek druhé půle. Na 3:1 pro Ženy ve Výprodeji totiž zvýšila Klára Javorčeková, čímž rozhodla o konečném rozdělení bodů. Za Hungary Select už pouze korigovala na jednogólový rozdíl Luca Orosz.

Pološílené veverky narazily na Flotilu, proti níž se herně prosazovaly hlavně díky dobrému zachycování rozehrávek soupeře. Flotila se však po prvním poločase držela v těsném kontaktu skóre a měla slibnou pozici pro to, aby zabojovala o vyrovnání během druhé části duelu. Tyto vyhlídky ale narušila branka Reného Mikela na 4:2, která posílila sebejistotu Pološílených veverek do zbývajících minut hry.

Sucha Górna se trefila již v úvodu utkání s Gentlemen’s clubem. Vývoj střetnutí však gentlemany útočně nabudil a z úspěšných protiakcí si vynutili vedení 4:2. Florbalisté obou mužstev chtěli hrát aktivně a být co nejčastěji na míčku, což přinášelo další zajímavé příležitosti. Ve druhé půli tak Sucha Górna neuvěřitelně zabrala směrem dopředu a urvala senzační vítězství 6:5.

Jednoznačný zápas odehrál tým MOPRA, který rozdrtil svého protivníka BushBand. Už po prvním poločase bylo manko čtyřbrankové a druhé dějství ještě upevnilo náskok MOPRA na celkových 10:0. Do kanadského bodování se nejvýrazněji zapsal Jakub Starý třemi góly a dvěma asistencemi. Následovali jej František Tarhaj (2+1) s Lukášem Kotýnkem (0+3).

Naopak dlouho se na úvodní branku čekalo v duelu Pohořelic a Bejvávalo. Skóre mohl otevřít z trestného střílení Tomáš Jarý, ale velkou šanci nevyužil. Promarněnou akci tak napravil na začátku druhé poloviny trefou ze hry. Družstvo Bejvávalo poté inkasovalo i podruhé a stihlo vstřelit jen snižující gól.

Vidláci si vyšlápli na obhájce loňského prvenství Zug Selection. Zug se ujal vedení po spolupráci Jiřího Koutného s Billy Nilssonem, Prokop Ferdan ale ještě do poločasového hvizdu srovnal. Obdobná situace nastala v části druhé. Marcus Thuvall poslal znovu švýcarský tým do vedení, Ferdan svým druhým zásahem opět vyrovnal stav. A byl to znovu hráč Vidláků Ferdan, kterým svým hattrickem otočil celý průběh zápasu a rozhodl tak o výhře 3:2.

Také ženské skupiny mají za sebou další zápasy. Zajímavý duel byl vidění v Tuřanech, kde se utkaly hráčky DT SaMo a Brněnských Bohyň. DT SaMo vedly v poločase 2:0. Náskok mohly Bohyně snížit na začátku druhé poloviny, ale svůj nájezd neproměnila Andrea Dernerová, a tak se radovaly až ve 24. minutě. I přes tlak se jim srovnat nepodařilo a naopak to bylo DT SaMo, které se znovu ujalo dvoubrankového vedení. Nakonec přišlo ještě jedno snížení, to však bylo ze strany Brněnských Bohyň vše.

Maďarky z týmu Hungary Select se utkaly se Světoběžnicemi. Nástup do utkání měly ohromný a po brance Dóry Szalai vedly 1:0. Do poločasu se ještě prosadily tři její spoluhráčky. Druhá část už se prakticky jen dohrávala. Světoběžnicím se podařilo minutu před koncem zaznamenat čestný úspěch, to bylo ale vše. Konečný stav 4:1.

Ambiciózní mladý tým IBK Peaches 00 nastoupil proti Panthers Praha B. Hned od úvodních minut bylo k vidění vysoké nasazení i šance na obou stranách. Na konci třinácté minuty se skóre měnilo poprvé. Peaches ubránili oslabení, po kterém se nepříliš prudkou střelou prosadil Ronald Gašparík. Na něj ještě navázal Matyáš Šindler a bylo to 2:0. Zajímavé utkání pokračovalo i ve druhé polovině, ve které Peaches pouze navýšili své vedení na konečných 3:0.

Panthers ve svém druhém zápase nastoupili na VUT proti Hummel Hattrick Brno U19 a hned od začátku se ujali vedení. Pražané si celé utkání drželi převahu, kterou nakonec propsali do vítězství 3:0.

Ženský turnaj začal zápasem Rimavské Soboty a Huvikseenu. I přes rychlé vedení slovenského týmu převzaly iniciativu hráčky Huvikseenu a celkově zvítězily 6:2.

Svůj nepodařený vstup do turnaje chtěl odčinit švédský Köping v zápase s Polámaným mixérem a ani svůj druhý zápas nezačal dobře, když se po necelých šesti minutách prosadil Jan Ptáčník. A Polámanej mixér úřadoval i nadále a v poločase se ujal vedení 3:0. Druhá část byla také ve znamení hráčů v zeleném, čemuž odpovídal také končený výsledek 6:0.

Švýcarský tým Zug Selection narazil ve svém druhém zápase na Košér. V čase 2:16 načal gólový účet Billy Nilsson, o navýšení náskoku na 4:0 se postarali bratři Koutní. Na začátku 12. minuty se prosadil také Košér, který skóroval po rychlé akci. Ovšem byl to právě Zug, který pokračoval v gólové přestřelce 10:1.