Orli Bořitov přetlačili dvěma brankami mužstvo Uň-ho. U obou gólů se objevil Ondřej Blažek, který k trefě přidal i asistenci. V konečné tabulce základní skupiny se tak Bořitov dostal o skóre na čtvrté místo.

Výběr Peaches IBK 00 hrál na závěr skupinové fáze o druhou příčku proti Hattricku Brno U19. Utkání bylo hodně bojovné a vyložených příležitostí se na obou stranách objevovalo poměrně málo. Právě proto padly v prvním poločase pouze dva góly a hráči Peaches vedli 2:0. Po zbytek duelu si broskve víceméně hlídaly příznivý vývoj skóre a Hattrick porazily 5:0.

Florbalistky DT SaMo čekaly v přímé konfrontaci o vítězství ve skupině Ženy ve Výprodeji. Přestože v úvodních minutách zápasu zůstával poměr branek nulový, DT SaMo postupně získalo herní iniciativu a dalo slepené trefy. Útočná převaha týmu a důraz v osobních soubojích se tak promítly i do výsledku, který byl 6:0. Bilance tří kanadských bodů dosáhly Anna Bachratá a Martina Babáčková.

Sobotní program následně pokračoval vyřazovací fází turnaje. V prvním kole play-off se blýskli vysokou výhrou florbalisté Pohořelic, jimž se postavil Orel Boskovice U21. První gól vstřelily Pohořelice už po 28 vteřinách utkání a do poloviny hrací doby bylo s přehledem rozhodnuto. Jako hlavní tahoun mužstva se ukázal Jan Saňka, jenž k finálnímu stavu 14:7 přispěl pěti brankami a dvěma nahrávkami.

Na úvod play-off svedl los proti sobě týmy Kutnohorských Havířů a RedBlack. Hráči se dopouštěli častých nepřesností v postupných kombinacích a většina střel mířila vedle branky. Jednou z výjimek byl brzký zásah Jaroslava Bochníčka, který poslal kutnohorský celek do gólové výhody. Obě družstva ale své chyby postupně vyladila a druhý poločas začal při skóre 3:3. Stejným výsledkem skončila i druhá část střetnutí, kdy RedBlack vyrovnávali na 6:6 v poslední minutě hry. Dovednostní soutěž zvládli Kutnohorští Havíři 3:1.

Tento článek si četlo již: 1490 čtenářů
autor: Tadeáš Mima