V rámci ženského turnaje proběhlo měření sil Ženy ve Výprodeji – Hungary Select. Členky maďarského výběru sehrály s českým družstvem rovnocenný souboj, ale nepohlídaly si začátek druhé půle. Na 3:1 pro Ženy ve Výprodeji totiž zvýšila Klára Javorčeková, čímž rozhodla o konečném rozdělení bodů. Za Hungary Select už pouze korigovala na jednogólový rozdíl Luca Orosz.

Pološílené veverky narazily na Flotilu, proti níž se herně prosazovaly hlavně díky dobrému zachycování rozehrávek soupeře. Flotila se však po prvním poločase držela v těsném kontaktu skóre a měla slibnou pozici pro to, aby zabojovala o vyrovnání během druhé části duelu. Tyto vyhlídky ale narušila branka Reného Mikela na 4:2, která posílila sebejistotu Pološílených veverek do zbývajících minut hry.

Sucha Górna se trefila již v úvodu utkání s Gentlemen’s clubem. Vývoj střetnutí však gentlemany útočně nabudil a z úspěšných protiakcí si vynutili vedení 4:2. Florbalisté obou mužstev chtěli hrát aktivně a být co nejčastěji na míčku, což přinášelo další zajímavé příležitosti. Ve druhé půli tak Sucha Górna neuvěřitelně zabrala směrem dopředu a urvala senzační vítězství 6:5.

Jednoznačný zápas odehrál tým MOPRA, který rozdrtil svého protivníka BushBand. Už po prvním poločase bylo manko čtyřbrankové a druhé dějství ještě upevnilo náskok MOPRA na celkových 10:0. Do kanadského bodování se nejvýrazněji zapsal Jakub Starý třemi góly a dvěma asistencemi. Následovali jej František Tarhaj (2+1) s Lukášem Kotýnkem (0+3).

Naopak dlouho se na úvodní branku čekalo v duelu Pohořelic a Bejvávalo. Skóre mohl otevřít z trestného střílení Tomáš Jarý, ale velkou šanci nevyužil. Promarněnou akci tak napravil na začátku druhé poloviny trefou ze hry. Družstvo Bejvávalo poté inkasovalo i podruhé a stihlo vstřelit jen snižující gól.

Vidláci si vyšlápli na obhájce loňského prvenství Zug Selection. Zug se ujal vedení po spolupráci Jiřího Koutného s Billy Nilssonem, Prokop Ferdan ale ještě do poločasového hvizdu srovnal. Obdobná situace nastala v části druhé. Marcus Thuvall poslal znovu švýcarský tým do vedení, Ferdan svým druhým zásahem opět vyrovnal stav. A byl to znovu hráč Vidláků Ferdan, kterým svým hattrickem otočil celý průběh zápasu a rozhodl tak o výhře 3:2.

Také ženské skupiny mají za sebou další zápasy. Zajímavý duel byl vidění v Tuřanech, kde se utkaly hráčky DT SaMo a Brněnských Bohyň. DT SaMo vedly v poločase 2:0. Náskok mohly Bohyně snížit na začátku druhé poloviny, ale svůj nájezd neproměnila Andrea Dernerová, a tak se radovaly až ve 24. minutě. I přes tlak se jim srovnat nepodařilo a naopak to bylo DT SaMo, které se znovu ujalo dvoubrankového vedení. Nakonec přišlo ještě jedno snížení, to však bylo ze strany Brněnských Bohyň vše.

Maďarky z týmu Hungary Select se utkaly se Světoběžnicemi. Nástup do utkání měly ohromný a po brance Dóry Szalai vedly 1:0. Do poločasu se ještě prosadily tři její spoluhráčky. Druhá část už se prakticky jen dohrávala. Světoběžnicím se podařilo minutu před koncem zaznamenat čestný úspěch, to bylo ale vše. Konečný stav 4:1.

Tento článek si četlo již: 1739 čtenářů
autor: Tadeáš Mima