Na hale Automobilní začaly poslední zápasy základních skupin. Jedním z nich bylo utkání Hradce nad Moravicí proti Pacientům Luka nad Jihlavou. Útočná taktika obou týmů znamenala časté šance, a tak se do vedení 2:0 dostal Hradec. Stále výraznější snahu o vyrovnání skóre pak kontroloval přesnými zákroky brankář David Kalus. Průběžný výsledek doznal dalších změn ve druhé půli, kdy Luka dala tři góly. V samotném závěru ale Hradec ještě zabojoval a vítězstvím 4:3 se bodově dotáhl právě na Pacienty.

Vysokou výhru si připsaly v úvodu hracího dne také Pološílené veverky. Central Gangu z Valašského Meziříčí nastřílely 10 branek. Na debaklu se hattrickem podíleli Jan Holoubek a René Mikel. Pěti kanadskými body přispěl Vojtěch Sobotka (2+3).

Lepší pozici do play-off chtěly ze vzájemného duelu získat mužstva FBC Čůčo a IBK Notorics II. Kromě gólových situací se objevovaly i dvouminutové tresty za hrubost, které ovlivnily plynulost hry. Jako jeden z klíčových momentů se ukázal vstup do druhého poločasu, kdy Čůčo v krátkém čase obrátilo z 3:4 na 6:5. Notorics se snažili dotáhnout ztrátu, jenže místo toho byl Petr Augustin vyloučen do konce utkání za nesportovní chování.

Gólově bohaté utkání nabídli na hale v Maloměřicích hráči Gymnázia Chomutov a Plantážníků. První patnáctiminutovku odehrálo Gymnázium velmi dobře a mělo náskok 5:2. Do následující části zápasu však naskočili mnohem lépe Plantážníci a chomutovské vedení se zmenšilo na rozdíl jediné branky. V dresu Gymnázia ale střelecky vynikal Jan Kolajta, který pěti góly určil konečný stav střetnutí. Svému týmu tak zajistil premiérové vítězství na turnaji.

Celek Psycho All-Star šel do posledního duelu ve skupině s velkou aktivitou. Proti papírově mírně silnějšímu Alk fajn promarnil několik nadějných příležitostí, až se prosadili Jan Kadlec a Ondřej Popelka. Svoji bojovnost zvýšili hráči Alk fajn příliš pozdě, což jim přineslo prohru 4:6 a pád z druhé pozice tabulky.

Tento článek si četlo již: 1631 čtenářů
autor: Tadeáš Mima