Starší příspěvky:1234567891011
18.06.2017 10:37:16

Bulldogs a Black Angels postupují díky povedené druhé půlce
Vynikající vstup do čtvrtfinálového zápasu jim zaručil postup. Dorostenci Hattricku Brno proměnili téměř každou větší příležitost proti FBC Ostrava a donutili svého protivníka vzít si oddechový čas. V následujících momentech měli územní převahu právě Ostravané, své střely ovšem zahodili. Hattrick k tomu nadále chodil do nebezpečných brejků a držel si příznivou podobu skóre. Ani dvě snižující trefy už FBC do hry nevrátily a Brno jde do semifinále.

Střešovice uhájily ve čtvrtfinále dorostenecké kategorie čisté konto. V pražském derby proti Black Angels White musel Tatran dobývat dobrou defenzivu soupeře, která se však dopustila několika chyb. Střešovická formace se tak dostala do tří gólových šancí, jež stoprocentně zužitkovala a vydřela klíčový postup.

Úspěchem dopadlo také utkání pro Bulldogs Brno, kteří vyřadili Panthers Otrokovice. I když domácí florbalisté ztratili dvoubrankové vedení, vybojovali si jej díky Dominku Slámovi a Martinu Fajtovi zpět. Semifinálovou čtveřici dorostenců doplnili Black Angels Black, jimž vyšlo měření sil s brněnskými Gullivers. Dva góly v samém závěru zápasu vstřelil Martin Obuškevič.

Autor: Tadeáš Mima

Vítkovice přešly přes brněnské Gullivers
Zápas elévů mezi Top Teamem a FBŠ Plzeň Oranžoví doprovázelo skandování fanoušků obou týmů. Na gól se čekalo do konce 8. minuty. Šimon Jandák zakončil rychlou akci a Top Team vedl. Hra byla ale stále vyrovnaná, šance se střídaly na obou stranách, ale stav se do poločasu nezměnil. Od začátku druhé půle zatlačili plzeňští, branka ale padla na druhé straně. Z otočky se prosadil Adam Chlebík. Plzeň pokračovala v tlaku a několikrát jí v gólu zabránila branková konstrukce. A tak přišel trest na druhé straně, a to hned dvakrát – 4:0. V 10. minutě se konečně a po zásluze dočkala Plzeň, za kterou snížil stav Vlastimil Pinčák. Čtyřbrankové vedení vrátil Top Teamu svým druhým zásahem Adam Chlebík. Po závěrečném hvizdu pak na tabuli svítil stav 7:2.

Také druhý zápas této kategorie, ve kterém se utkaly Tempish Vítkovice s Gullivers Brno, byl vyrovnaný. Tentokrát i výsledkově. Skóre otevřel vítkovický Daniel Kleibert, na které odpověděl hráč Gullivers Marek Mitáš. Vypadalo to, že do poločasu se skóre nezmění. Dvacet vteřin před sirénou poslal Kryštof Minárik znovu Vítkovice do vedení. V polovině 6. minuty druhé části se po pěkné akci prosadil Matthias Chevalier a Gullivers opět srovnali. Remízový stav nevydržel ani dvacet vteřin a vítkovičtí zase měli v zápase navrch. Stav 3:2 vydržel až do konce a tak se Vítkovice radovaly z postupu do finále.

Autor: Michal Jilka

Najdete v našich galeriích ...

autor: Igor Škapa
18.06.2017 09:19:25

Pěnička zničil Panthers pěti trefami
Týmy ATU Košice a Panthers Praha se utkaly v rámci čtvrtfinále turnaje starších žáků. V prvním poločase nevyšly slovenským hráčům některé střelecké situace, a proto svoji příležitost využili Pražané. Na negativní vývoj zápasu však Košice reagovaly dvěma góly během jedné minuty a na startu druhého dějství upravoval Ivan Tomčo už na 3:1. ATU těžilo z přesných rozehrávek, zásluhou nichž nastřílel pět branky Matěj Pěnička. Panthers tak na Hummel Open Game končí po prohře 2:8.

Napínavou přestřelku přinesl také druhý duel čtvrtfinálové fáze. Technology Mladá Boleslav muselo obracet skóre s Gullivers Brno, ale oba soupeři byli natolik rovnocenní, že za stavu 3:3 po šedesáti minutách došlo na samostatné nájezdy. Rozstřel se protáhl do čtvrté série, kde šikovným pokusem rozhodl o vítězství Středočechů Zdeněk Vyhnálek.

Mezi semifinalisty se probojovali i starší žáci Tatranu Střešovice, kteří museli stejně jako Boleslav zvládnout dovednostní disciplínu. K postupovému výsledku přispěl dvěma góly Matyáš Padevět. Spíše defenzivní souboj mezi FBC Liberec a Spartou Praha Red vyhrálo družstvo hlavního města 2:0. Obě branky padly ke konci prvního poločasu.

Hattrick Elišky Trojánkové Jižnímu Městu nepomohl
Finálový den na hale v kampusu zahájily starší žákyně FBS Olomouc a FBŠ Jihlava. Utkání již od začátku bylo plné důrazných soubojů. A padaly také góly. V rozmezí jedné minuty se prosadily Eva Řeháková a Anna Němcová a Olomouc vedla 2:0. A nápor olomouckých hráček pokračoval, což korunovala svým druhým gólem Němcová. Do poločasu byly k vidění ještě dvě branky. Na čtvrtý gól Olomouce reagovala na druhé straně Kateřina Seemannová. Do druhého dějství daleko lépe vstoupily lépe hráčky Jihlavy. První svoji šanci ještě nezužitkovaly, po chvíli to už bylo ale jen o dvě branky. Tlak hráček z Vysočiny pokračoval, ale góly střílely soupeřky. Celkovou výhrou 7:2 se tak Olomouc dostala do finále.

Druhé semifinále této kategorie bylo sehráno v Bohunicích mezi TJ Znojmo a Tigers Jižní Město. A Tigers se na začátku 13. minuty ujaly vedení po střele Karolíny Stůjové. Vedení ale netrvalo dlouho. O necelou minutu později srovnala stav Veronika Kopecká a během chvilky otočila průběh Marie Bartušková. Znojmo posléze přidalo i třetí branku, stav ale korigovala ještě před poločasovým hvizdem Eliška Trojanová – 3:2. Druhá půle přinesla nejdříve nárůst vedení ze strany znojemských a následně mohutné vyrovnání z hole Elišky Trojánkové, která třemi góly v posledních dvou minutách poslala zápas do nájezdů. V nich bylo ale nakonec šťastnější Znojmo, které se ve finále střetne s Olomoucí.

I v letošním roce můžete finálový den sledovat živě. A tentokrát z obou finálových hal v Campusu a na VUT.

Přenos z Campusu, kde můžete sledovat kategorii přípravek, elevů, mladších žáků a starších žákyň, najdete zde http://sports-online.cz/9-rocnik-hummel-open-game-kids-2017-hala-univerzitni-kampus/.

Přímý přenos z VUT, kde se utkají kategorie starších záků, dorostenců a juniorů, pak naleznete zde http://sports-online.cz/9-rocnik-hummel-open-game-kids-2017-hala-vut/.

Podhale si došlo pro zlatý hattrick
Polský tým MMKS Podhale stál ve finále se Slovenskem U16 před velkou výzvou. V případě vítězství by si připsal třetí zlato na turnaji za sebou. První dvě zaznamenal v kategorii starší žákyně, letos už v kategorii dorostenek. Skóre finále otevřela Anna Osmala ve třetí minutě. Na její trefu ale odpověděla ve 12. minutě Sára Záteková. Do poločasu se ještě jednou radoval polský tým. Střelkyně z předchozích ročníků Gabriela Pysz překonala gólmanku Slovenska – 2:1.

Slovenky do druhé dějství vstoupily končící přesilovou hrou a na jejím konci se mohly radovat z gólu po střele Lenky Lenčešová. Přesilovku zužitkovaly ale také Polky, které svojí druhou trefou poslala znovu do vedení Anna Osmala. O minutu později ji následovala také druhým gólem Gabriela Pysz a po gólu Dominiky Buczek mohlo Podhale definitivně slavit zlatý hattrick na Hummel Open Game.

Hudeček s Hemerkou posunuli Hattrick do semifinále
Hattrick Brno si došel pro postup do finálového dne přes Královské Vinohrady v kategorii dorostenců. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný. Hattrick sice dvakrát vedl, Vinohrady ale vždy dokázaly srovnat. Rozhodující náskok si Brňané vybudovali až ve 34. minutě zápasu, kdy se prosadil Adam Hemerka a o pár minut později také Adam Hudeček. Hemerka svým čtvrtým gólem v utkání pečetil vítězství 6:3.

Junioři ACEMA Sparty Praha nastoupili proti IBK Plantážníkům, kteří přes osmifinále prošli až na samostatné nájezdy. Čtvrtfinále ale měli ve své režii a Pražany porazili 7:2.

Starším žákům Tatranu Střešovice se postup do čtvrtfinále povedl na půl. Tatran Black podlehl po hattricku Martina Kašíka Bystroň Group Ostravě 4:2, jejich kolegové s označením Red ovšem vyřadili FbC Hradec Králové poměrem 6:4.

Sedláková potvrdila útočnou formu proti Kladnu
Poslední zápas základní skupiny starších žákyň čekal na hale Campus žďárské Hippos a Kanonýry Kladno. Hráčky hrochů se prezentovaly vynikajícím nástupem do utkání a Lucie Sedláková měla už v čase 6:20 na kontě hattrick. I přesto, že byl trenér Žďáru ve druhém poločase vykázán na tribunu, bral tým z Vysočiny výhru 8:2 a celkově šesté místo ve skupině.

Pokračování v play-off si zajistil celek dorostenců Tatranu Střešovice. Pražané si zastříleli na SH Maloměřice proti Znojmu a triumfovali 9:1. Hlavní porce gólů napadala do sítě Jihomoravanů v závěru prvního poločasu.

Bystroň Group Ostrava promarnila tříbrankový náskok a končí
V kategorii elévů se fanoušci dočkali dramatických nájezdů hned ve dvou případech. V zápasu mezi Tempish Vítkovicemi a Bulldogs Brno se již od začátku stav přeléval z jedné strany na druhou a toto dramatické utkání dospělo do samostatných nájezdů. Vítkovickým k tomu výrazně dopomohl hattrick Nikolase Vizváryho. Jan Bura pak ještě více rozjásal svůj tým a rozhodl o postupu.

Druhý zápas se vyvíjel lépe pro Bystroň Group Ostravu, jejíž hráči nastoupili proti pražské ACEMA Sparta Red. Ostrava v zápase vedla už 4:1 a tři minuty před koncem ještě 5:2. Sparta však zavelela k vyrovnání, které dovršila třicet vteřin před koncem, a šlo se na dovednostní soutěž. V té se štěstí přiklonilo na stranu Pražanů, kteří ve čtvrtfinále Hummel Open Game narazí na FBŠ Plzeň.

Utkání o zlato kategorie GU13 zvládly pražské Tigers
Finálový zápas turnaje mladších žákyň obstaraly hráčky Hranic a Tigers Jižní Město. Přestože hranické útočnice zahájily duel ofenzivním tlakem, přišel únik Pražanek zakončený gólem Karolíny Stůjové. Florbalistky Hranic se zkoušely dostávat ke střelbě z aktivního napadání před brankovištěm soupeře, ale namísto úspěšného srovnání skóre přidalo druhou branku Jižní Město. Dobré rozpoložení Tigers pak podpořila pohlednou individuální akcí a zvýšením na 3:0 Lucie Tajčmanová. Před druhým poločasem tak byly všechny herní faktory na straně Prahy.

Hranicím ani v druhé dvacetiminutovce nechyběla bojovnost, nicméně hráčky Tigers měly vývoj zápas pod kontrolou a ještě zvýšily svůj dosavadní náskok. Šance na obrat výsledku v podání Hranic se postupem času zmenšovaly a ve hře se začaly objevovat nepřesnosti. Jižní Město díky tomu upevnilo vedení na stav 8:0, což byla i konečná podoba finálového skóre. Hlavní střelkyní Tigers se stala Tajčmanová, která v celkovém součtu zaznamenala hattrick.

autor: Tadeáš Mima

Sparta Praha drtivě obrátila střetnutí s Hattrickem
První kolo play-off svedlo dohromady mladší žáky Gepardů Brno a Kanonýrů Kladno. Týmy se prezentovaly dobrou defenzivní činností, nicméně po jedné z nepřesností Středočechů se míček dostal do sítě. Svižné zakončení uplatnil Vojtěch Potáček. Gólová akce nastartovala kladenský útok, který se však do konce poločasu už neprosadil a naopak ještě jednou skórovali Gepardi. Kanonýři zatlačili na soupeře až v závěrečných pěti minutách hry, což k vyrovnání těsně nestačilo.

Vyřazovací fáze nabídla také nervydrásající souboj kategorie elévů. Hala Tesla přivítala družstva Sparta Praha Red a Hattrick Brno B, jež se díky ofenzivnímu výkonu vystřídala v průběžném vedení. Do druhého dějství tak vstupovali Brňané se skóre 3:2, ale hráči Sparty přesvědčivě otočili šesti góly stav branek ve svůj prospěch. Domácí florbalisté se rozloučili s turnajem výsledkem 4:8.

Severočeské derby kategorie BU13 mezi Ústím a Libercem kontroloval jediný tým. Za ústecký výběr se sice trefila již po pěti sekundách duelu Eliška Vrzalová, jenže protivník během několika minut získal relativně solidní náskok. Ten navíc Liberec ve druhé půli ještě umocnil a raduje se z pokračování do dalšího kola play-off. Pěkný výkon předvedl autor dvou gólů a jedné asistence Jakub Horník.

Jasný ostravský souboj i drama v samostatných nájezdech
Poměrně klidný vývoj zápasu vyhovoval i celku FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, jenž nastoupil proti svým klubovým spoluhráčům z FBC Ostrava modří. V prvním poločase si připsal tři branky Matěj Prindiš, jemuž kvalitně sekundoval Daniel Chatrný (1+3). Zbývající úsek střetnutí žádné překvapení nepřinesl a Ostrava si došla pro luxusní vítězství 18:0.

Jednoznačný postup si zajistily Vítkovice BU11, které čtyřbodovým příspěvkem Kryštofa Minárika porazily 10:2 Panthers Praha. Naopak vyrovnaná utkání zvládli mladoboleslavští starší žáci nad Bulldogs Brno (4:3) i elévové Black Angels po úspěchu 5:4 s lotyšskou Valmierou. Až do samostatných nájezdů dospělo měření sil mladších žáků České Lípy s Bulldogs, kde za Severočechy rozhodl v páté sérii Ladislav Pekárek.