Starší příspěvky:1234567891011

Postup pro Znojmo
Mladší žákyně Znojma čekaly stejně staré kolegyně ze Židenic. Slušně zaplněná čejkovická hala viděla od začátku hru ve vysokém tempu. Na gól se čekalo až do 12. minuty. Kdy se po sérii odrazů dostal míček nakonec až k Nele Houšťové, která poslalo znojemské do vedení. Konec patnácté minuty pak přinesl vyrovnání. Anna Klvačová se šikovně prosmýkla kolem dvou hráček u mantinelu a křižnou střelou srovnala stav. Do konce poločasu se měnilo skóre ještě dvakrát. Znojmo nejprve ubránilo oslabení a dvě minuty před hvizdem se znovu ujalo vedení, které trvalo sotva minutu a bylo srovnáno. Také v druhé části Znojmo vedlo, ale hattrickem v zápase opět vyrovnala Anna Klvačová. Obrat se ale Židenicím nepovedl. Laufenu v 37. minutě vystřelila postup Darina Svobodová.

Na Morendě se v kategorii elévů potkaly týmy Tatran Střešovice a Kométa Spišská Nová Ves. Gólový účet zápasu otevřel střešovický Ohanka. Iniciativu pak ovšem převzal tým ze Slovenska a rychlými brankami otočil průběh utkání a postupně navyšoval své skóre. V brance držela Kométu dobře chytající Romana Veleková. Kromě ní se v utkání zaskvěl také Maxim Grega, který vstřelil šest branek a pomohl tak svému týmu k vítězství 11:3.

Rekordní výsledek v Maloměřicích
V Maloměřicích byl k vidění rekordní výsledek letošního ročníku. Starší žáci ACEMA Sparta Praha Red zvítězili nad Snipers Třebíč rozdílem 31:1. A jelikož znojemským dorostencům soupeř z Českých Budějovic nedorazil, následoval až zápasů juniorů Bulldogs Brno. Ti si ve svém zápase jednoznačně poradili s právě se stejně starými hráči FBC Jokerz poměrem 19:0.

Po nich se utkali GO-GO Horšovský Týn a Jednobarevný zebry. Po minutě a půl se Zebry dostaly do vedení, prosadil se Adam Neubauer. Oba týmy poté dbaly více na obranu, a tak byly k vidění především pokusy z dálky. Jeden takový se ujal na druhé straně z hole Pavla Váchala – 1:1. A Horšovský Týn byl i nadále aktivnější, což pečetil na sklonku 13. minuty Vojtěch Kuneš, který si našel odražený míček a zakončil téměř do prázdné branky. A Týn pokračoval v náporu, což korunoval do poločasu dalšími dvěma brankami. V druhé části pak přidal ještě dvě trefy a v utkání zvítězil 6:1.

Hala VUT kromě dvou sanitek zažila také vyrovnané utkání v pražském derby Black Angels proti FbŠ Bohemians, jenž se střetly v kategorii dorostenek. Black Angels byly v zápase aktivnější, což korunovali poločasovým vedením 2:0. Hráčky Bohemians hned v úvodu druhé půle snížily a bylo zaděláno na drama. To se však ale nekonalo. Angels si výhru pohlídaly a postoupily dále.

autor: Michal Jilka

Do poslední minuty bojovali o postup. Kanonýři Kladno narazili v úvodu play-off na papírově silnější Gepardy Brno, na něž ale nestačili 2:3. Co o účastí Středočechů na Hummel Open Game řekl Dominik Prudil?

.... pokračování
autor: Tadeáš Mima

Snipers Bratislava si poradili s JeMoBu
Do jednoho z prvních soubojů play-off vkročili na hale Start mladší žáci Snipers Bratislava a SK JeMoBu. Hned od úvodních minut byl zápas doprovázen mohutným povzbuzováním fanoušků bratislavského týmu. Na hřišti se šance střídaly na obou stranách, ale oba brankáři své týmy drželi. 18. minuta přinesla přesilovku Snipers, kterou zužitkoval Matej Sedliak, kterého o malou chvíli později následoval Dominic Rac a bylo to 2:0. Druhou polovinu zápasu začalo lépe JeMoBu, jenže naráželo na připravenou obranu. I přes to, že hra v po byla vyrovnaná, další čtyři branky přidali bratislavští a postoupili tak do dalšího kola.

Na vedlejší hale Hattrick přešla Olomouc přes Florbalovou školu Plzeň. Zápas byl od počátku v jasné režii Olomouce, která postupně navyšovala náskok až na konečných 6:1. O šest gólů se přitom podělilo šest různých hráčů.

Ondřej Balner posunul Holešov do dalšího kola
Především díky čtyřgólovému přínosu Ondřeje Balnera si FbC Holešov připsal vítězství na Tatranem Střešovice Black. Pražanům nepomohl ani hattrick Ondřeje Ohanky.

Čejkovická viděla zápas elevů Gullivers Brno a Coyotes Jablunkov. Utkání hned v první polovině doprovodilo několik vyloučení na obou stranách, góly však byly k vidění jen na straně Gullivers, kteří po dvaceti minutách vedli 6:0. V druhé části příděl pokračoval a na světelné tabuli nakonec svítil stav 14:0.

V úvodním kole play-off kategorie juniorek se v brněnském derby střetly Židenice a Bulldogs Brno. Židenice od začátku udávaly tempo hry a v polovině ustanovily skóre 3:1, když se Bulldogs prosadily až ve dvě vteřiny před poločasovým hvizdem rozhodčího. V druhé části se obraz hry nezměnil, poločasový výsledek se zopakoval, a tak se po výhře 6:2 radovaly z postupu hráčky Židenic.

Petr Vašina podpořil Kanonýry hattrickem
Týmy mladších žáků Gullivers Brno Orange a Kanonýrů Kladno čekalo vzájemné měření sil. Na hřišti SH Start vstřelilo úvodní branku Kladno, utkání však zůstávalo výkonnostně vyrovnané. Obětavou práci odváděl hlavně gólman Gullivers, který zakládal útočné protiakce svého týmu. Druhý poločas už měl jednostranný vývoj ve prospěch Středočechů, za něž završil hattrick Petr Vašina. Pro Kanonýry to znamená první vítězný duel na turnaji se skóre 7:1.

V Maloměřicích nastoupili junioři Bulldogs Brno do zápasu s FbC Hradec Králové dvěma bleskovými góly. Úspěšnými střelci byli Jan Novotný a Dominik Hude, což Brňany dostalo už ve druhé minutě do slibné herní pozice. Hradeckým hráčům se ale povedlo snížit a Bulldogs najednou byli pod velkým tlakem. K další změně skóre ovšem díky pevné defenzivě nedošlo a Brno prodloužilo svoji turnajovou neporazitelnost.

Ve třetím utkání základní skupiny se postavili IBK Plantážníci Horním Počernicím Orka. Střetnutí bylo z obou stran velmi bojovné a průběžný výsledek se příliš často neměnil. Po první půli vedli Plantážníci 1:0 brankou Patrika Němce. Náskok nakonec IBK udrželo až do závěrečného hvizdu, protože Horní Počernice i přes vysokou efektivitu zakončení a celkové zdramatizování hry ztrátu nesmazaly.

Na Čejkovické proběhly zápasy dívčí kategorie GU13
Zajímavé měření sil absolvovaly mladší žákyně Bulldogs Brno a 1. SC Tempish Vítkovice, jež se snažily o zisk prvního vítězství na Hummel Open Game. S větším elánem se do duelu vrhly Vítkovice a členky Bulldogs musely brzy stahovat manko. Brňanky sice jednobrankovou nevýhodu dvakrát úspěšně dorovnaly, následně však přišly dva góly Jany Horečkové, která tak rozhodla o výsledku 5:2 pro Ostravanky.

Hranice měly dvojnásobnou motivaci vyhrát poslední střetnutí základní skupiny. Kdyby to dokázaly, šly by do play-off z první pozice. Hráčky Hranic si nad Českými Budějovicemi rychle vytvořily výraznou převahu a skórovaly šestkrát během sedmi minut. Na konci prvního poločasu vedly 11:0. Jasný rozdíl se přenesl i do zbytku utkání, kdy individuálně vynikala sedmibodová Nela Kubalčíková (5+2).

„Halou debaklů“ se však s přehledem staly Tuřany, kde během celého dne padalo opravdu hodně branek. Black Angels BLACK se zde kupříkladu radovali z výhry 12:0, Team Austria zdolal svého soupeře 7:1, Torpedo Havířov 11:0 a Bučis Team pak 8:1.

Hornets svého soupeře nakonec přetlačili
Zápas starších žáků na VUT mezi Hornets Brno a SK JeMoBu začal opatrně z obou dvou stran. Na větší šance se čekalo až do sedmé minuty, kdy Hornets hráli přesilovku, gól však nepadl. Gól brněnskému týmu nepřinesl ani výrazný tlak na sklonku desáté a jedenácté minuty a přišel trest. JeMoBu po rychlé akci našlo skulinku pod brankářem Hornets a poslal svůj tým do vedení. V poločase byl ale stav srovnán, kdy se z dálky prosadil Martin Svadbík. A vyrovnané dějství následovala i po pauze. Brněnský celek často útočil do dobře poskládané obrany, zatímco soupeř vyrážel do rychlých protiútoků. Nápor Hornets neustále zesiloval a byli to právě žlutočerní, kteří uzamkli svého soupeře na jeho vlastní polovině. Vytoužený gól padl až na konci 39. minuty z hole Jana Budíka.

Na druhém hřišti se zrodilo překvapení. Střešovický Tatran Black zde nastoupil proti Sokolu Rudná. V zápase dvakrát vedl, nakonec však odešel z duelu poražen. Hráči Rudné v rozmezí 30 vteřin zápas otočili na konečných 3:2.

V druhé polovině dne se celým Brnem prohnala vydatná bouřka, která pročistila nejenom ovzduší ve městě, ale také v samotných halách.

Hráčky Slovenska U16 prošly skupinou bez zaváhání
V kampusu se utkaly hráčky Aligators Pozořice a Snipers Slavičín. I přes šance na obou stranách padaly branky v úvodní části pouze do branky Pozořic a tak Sniper vedly 2:0. Vedení vydrželo Slavičínu do začátku čtvrté minuty druhé půle, kdy Pozořice dvěma slepenými góly vyrovnaly. A hra se srovnala i na hřišti, kdy se šance postupně střídaly na obou stranách. Obrat byl dokonán ve 28. minutě, ve skrumáži se prosadila Monika Jahodová, kterou těsně po ní následovala Dominika Šedá a bylo to 4:2 pro Aligators a tímto výsledkem utkání také skončilo.

Po tomto zápase vyběhly na palubovku hráčky FbŠ Bohemians a Slovenska U16. V úvodní části se gólu dočkaly obě strany. Druhou část ale lépe zvládly hráčky Slovenska, v ní přidaly dvě branky a celkově se radovaly z výhry 3:1

V bohunické hale byl k vidění zápas Bystroň Group Ostrava a FbC Aligators. Od úvodního hvizdu byl ostravští aktivnější, což korunovali rychlým gólem na sklonku druhé minuty. O tři minuty později to už bylo o dvě branky. Po podařené kombinaci celé ostravské pětky zaznamenal střelecký úspěch Jakub Češek. Poločas pak skončil čtyřbrankovým rozdílem. Aligators byli i v druhém polovině neškodným soupeřem a až na pár výjimek neměli výraznější šanci. Konečný stav utkání pak byl 7:1 pro Ostravu.

16.06.2017 17:07:46

První galerie plné fotografií jsou zde!

autor: Igor Škapa

Přípravy na play-off 11. ročníku Hummel Open Game ze strany pořadatelů probíhají postupně během celého pátečního odpoledne.

V každé kategorii čekáme na dohrání úplně posledního zápasu, následně se nasazuje dle pořadí v jednotlivých základních skupinách. Až po oficiálním uzavření tabulek se nasazení v play-off zobrazí v rozpisech na webových stránkách.

Prosíme všechny účastníky a týmy o trpělivost, na rozpisech se pracuje a budou postupně doplňovány tak, aby vše bylo co nejdříve nachystané. Pevně věříme, že ve 22:30 budeme znát kompletní podobu letošního play-off dětského turnaje.

Díky a hodně zdaru do vyřazovacích bojů.