Starší příspěvky:1234567891011

Svoji účast v amatérské kategorii Hummel Open Game zahájili důrazným útokem florbalisté FA Mladá Boleslav. Už na konci první minuty tak vedli Středočeši nad RedBlack dvougólovým rozdílem zásluhou Davida Nováka. Následně se RedBlack z rychlých brejků vrátili do hry, ale FA si kvalitní náskok přenesla i do druhé půle. Novák přidal další tři branky a Boleslav v celkovém součtu zvítězila 8:4.

Rakouský tým The Fisters odehrál úvodní zápas mužského turnaje s Hornets Brno, na které vyvíjel tlak častými střelami od mantinelu. Brněnské družstvo se naopak pokoušelo spíše o kombinační hru, díky níž bylo skóre po první půli nerozhodné. Obrat výsledku ve prospěch Hornets byl dokonán sedm minut před závěrečným hvizdem gólem Lukáše Šmerdy na 2:1. Rakušanům k vyrovnání nepomohl ani zesílený nápor v poslední fázi hry.

V zápase mužské kategorie mezi výběry Richmondu a Jatka Matějka docházelo k mnoha osobním soubojům. Z hlediska přesnosti střel však měl navrch Richmond, který v defenzivě spoléhal na sebevědomý výkon brankáře Jana Chrásta. Jatka proto vstupovala do druhého dějství se ztrátou dvou tref. Konec utkání sice přinesl snížení manka, ale Richmond si mezitím už vytvořil dostačující gólovou rezervu pro úspěšný výsledek.

Brzká branka v podání žen Rimavské Soboty proti Huvikseenu neměla na vývoj duelu žádný výrazný vliv. Slovenky v dalším průběhu prvního poločasu herně propadly a hned třikrát inkasovaly. Do druhé patnáctiminutovky zlepšila Rimavská Sobota svoji ofenzivní činnost, jenže prohře 2:6 ani přesto nezabránila.

autor: Tadeáš Mima

Na hale Campus odstartoval turnaj dospělých zápasem Fialových Kober a Pacientů Luka nad Jihlavou. Hned od úvodních minut byl zápas vyrovnaný. Pacienti se v úvodní části dokázali dostat dvakrát do vedení, ovšem jejich soupeř vždy dokázal srovnat. Také vstup do druhé půle se více vydařil hráčům v modrém a během čtyř minut vedli o dva góly, kdy hattrick završil Kamil Rychlý. Poté převzali větší iniciativu Fialové Kobry, obranný blok jihlavských se jim ovšem nepodařilo překonat, a tak si první vítězství na turnaji připsali Pacienti.

První zápas letošního ročníku se vyvedl Saigonu, který poměrem 21:0 smetl Origo Budapest. Na výhře se podílel sedmi góly a třemi asistencemi především Jaromír Filip, devět bodů si v zápase připsal Ondřej Miškov.

Loňský vítěz kategorie amatérů IBK PořádMálo nastoupil proti Fbc Rescom Ostrov a již po osmi minutách utkání vedl 4:0. Ostrov se sice i přes vyložené šance do poločasu neprosadil, ovšem vstup do toho druhého se mu povedl a snížil. Obhájce prvenství si ale vstup do turnaje pohlídal a zvítězil 6:3.

V bohunické hale si vstup do turnaje mužů odbyli Pěňáci z Vinohrad a Polámanej mixér. V úvodní půli dominoval prvně jmenovaný tým, který si vypracoval náskok 6:1. Druhá polovina již byla o poznání vyrovnanější a šance se střídaly na obou stranách, což vedlo ke gólu Mixéru. Další své šance ale tým v zelených dresech nevyužil a zápas tak skončil výhrou Pěňáků.

Hned po nich nastoupili Dream Team Vidláci proti Košéru. Opatrný začátek na obou stranách změnila až sedmá minuta zápasu, kdy se prosadil Kryštof Kůs a Vidláci vedli. Hra byla ale i nadále vyrovnaná bez výraznější šance na jedné či druhé straně. Na konci poločasu svoji šanci nevyužil Košér a z následujícího brejku Vidláci navýšili vedení. Košér od úvodních minut druhého poločasu zvýšil tempo hry, což korunoval i snížením na 3:1. Čtyřiadvacátá minuta přinesla přesilovku Vidláků, kterou po chvilce zužitkoval střelou z dálky Prokop Ferdan. Modrobílí ale znovu dokázali snížit, z blízka se prosadil do okryté branky David Ruber. Do konce střetnutí již gól nepadl, tím pádem Vidláci mohli slavit první výhru na 11. ročníku Hummel Open Game.

Prezence dospělých týmů na 11. ročníku Hummel Open Game proběhne na sportovních halách Hattrick a VUT.

Ve čtvrtek 29.6. budeme na týmy ze všech kategorií čekat na hale Hattrick (Loosova 1b, Brno) od 12:00 do 19:00.
V pátek 30.6. bude prezence Amatérů na hale Hattrick od 7:30 do 19:00, kategorie Ženy a Muži následně na hale VUT (Technická 3013/14, Brno) od 8:00 do 18:00.

Na prezenci bude možné doplatit ubytování a ID náramky a vyplnit soupisky jednotlivých týmů.

Upozorňujeme všechny týmy, že před svým prvním zápasem musí být řádně zapsáni, proto na prezenci přijďte prosím s dostatečným časovým předstihem.

Ubytování na dospělou část ve ZŠ Sirotkova je možné od čtvrtka 29.6.2017 od 16:00

20.06.2017 10:05:27

Všechny fotografie z letošního 9. ROČNÍKU MLÁDEŽNICKÉHO FLORBALOVÉHO TURNAJE BRNO HUMMEL OPEN GAME KIDS 2017, jsou k náhlednutí v našich galeriích. Je jich více než 1200 ...

autor: Igor Škapa

Vítkovice si podmanily halu v Campusu
Vrchol turnaje přípravek proti sobě svedl vítkovický Tempish a Bulldogs Brno a začalo se opravdu zhurta. Bulldogs v polovině třetí minuty šli do vedení, o dvanáct vteřin později ale bylo hned vyrovnáno. Dvě minuty na to šli Brňané opět do vedení. Vysoké tempo drželi jak samotní hráči na hřišti, tak svým fanděním také oba tábory jednotlivých klubů. Radost na straně vítkovických vybuchla na začátku osmé a třinácté minuty. Nejdřív srovnal Josef Gazda a skóre zápasu otočil Dominik Poloch. Vstup do druhé části se lépe vyvedl hráčům v modrém, kdy během dvou minut navýšili vedení hned dvakrát – 5:2. Dramatické utkání pokračovalo i nadále. Po další trefě Vítkovic korigoval stav Jakub Zachoval. A byla to taky poslední trefa utkání. Závěrečný nápor Bulldogs nic nepřinesl, a tak si i v této kategorii došly Vítkovice pro zlato.

Posledním finále na hale Campus obstaral opět Tempish Vítkovice, proti kterým nastoupilo pražské Black Angels v kategorii mladších žáků. Půl minuty stačilo oběma týmům na to, aby vsítili první branky. Hned po čtyřech vteřinách zajistil vedení Vítkovic Martin Gattnar, na což reagoval po dvaceti vteřinách Vojtěch Strnad. V páté minutě se měnilo skóre znovu, kdy se po spolupráci s Josefem Maxerou prosadil Filip Novotný. Do poločasu jsme viděli ještě tři branky, a obě do sítě Black Angels. Vstup do druhého poločasu se povedl Pražanům. Chybnou rozehrávku vystihl Vojtěch Strnad a snížil. Nápor se ale nekonal a rázem to bylo 8:2, kdy dovršil hattrick Adam Palčinský. Gólostroj pokračoval a nakonec se skóre zastavilo na stavu 10:3, čímž vítkovičtí doplnili své kolegy a také získali zlaté medaile a pohár pro první místo.

Autor: Michal Jilka

Turnaj má vítěze ze Slovenska
Finále Hummel Open Game v kategorii starších žáků nemělo jasného favorita. Do zlatého utkání totiž postoupili florbalisté ATU Košice a Sparty Praha. Dění v první polovině kontrolovali Slováci, kteří zachovali klid po inkasované brance a šňůrou tří gólů si připravili slibné herní podmínky pro zbytek zápasu.

Start druhé periody oddálily problémy se světelnou tabulí, čehož využila Sparta. Ta se rozehrála rychleji než protivník a míček do volného prostoru poslal Matěj Čermák. Duel provázely vypjaté emoce, což vyústilo několika vyloučeními. Vítězství přesto už Košicím neuteklo, a tak oslavily zisk nejcennější trofeje. Nejvýraznějším hráčem finálového střetnutí byl Roman Faith, jenž se podílel na většině tref svého družstva (1+5) při skóre 7:4.

Black Angels rozhodli z trestného střílení
Posledním utkáním o turnajové zlato bylo měření sil dorostenecké kategorie. Proti sobě nastoupily týmy Tatranu Střešovice a Black Angels Black. Výsledek tvořil ze strany Střešovic Pavel Šimeček, který obracel jednogólovou ztrátu.

Do zbývající části hry naskočily oba celky s ofenzivní taktikou. Tatran se tak rázem dostal do potíží a Black Angels se přiblížili nadosah vyrovnávací brance. Právě díky stálému tlaku před soupeřovým gólmanem se prosadil Jakub Boček, čímž dosáhl nerozhodného stavu. A zanedlouho přišel klíčový moment celého finále, protože trestné střílení proměnil Jakub Hromada. Závěrečnou minutu zvládli Black Angels s přehledem a stali se nejlepším dorosteneckým družstvem na Hummel Open Game 2017.

Autor: Tadeáš Mima

Pražské derby pro Black Angels
V posledním semifinále mladších žáků na sebe v pražském derby narazili hráči Black Angels a Sparty Praha Red. V duelu dlouhou dobu nepadl gól, diváci se ho dočkali až v polovině dvanácté minuty, kdy se se trefil Vojtěch Strnad. Do poločasu jsme se dočkali ještě navýšení stav. Třicet vteřin před sirénou navýšila vedení Denisa Vachulová. V úvodu druhé části zahrozila několikrát Sparta, ale branka soupeře odolala. A tak znovu skórovali Angels. Tobiáš Hejda propálil vše co mu stálo v cestě 3:0. Na něj posléze navázal Jan Belšán a Black Angels byli na koni. Do toho je podpořila svým vynikajícím výkonem gólmanka Aneta Fryčová. Celkově si Black Agels odnesli vítězství 5:1. Na pražskou Spartu čekaly bronzové medaile.

Vítkovice triumfovaly v elévech
Finále elévů mezi Vítkovicemi a Floorball Top Teamem začalo opatrně. Na konci páté minuty vybuchla radost na straně Vítkovic, ale byla předčasná. Pro postavení hráče v brankovišti nebyl gól uznán. Další větší rozruch přinesla 13. minuta, to se nadvakrát zaskvěl v brance Top Teamu Michal Wróbel. Ten musel být do poločasu v pohotovosti ještě dvakrát, ale podržel svůj tým a skóre se tedy do poločasu neměnilo. Stav se měnil až v deváté minutě druhé půle, po individuální akci se prosadil Daniel Kleibert a Vítkovice se ujaly vedení. Na něj navázal v signalizované výhodě Kryštof Minárik a na konci 15. minuty také Jan Bura a Vítkovice byly blízko zlatu. Tříbrankový náskok vydržel pouze pár vteřin, kdy se dělovkou z dálky prosadil Adam Chlebík. I přes závěrečný tlak Top Teamu gól nepadl a Vítkovice tak obdržely zlaté medaile.

Dorostenecké zlato získá jeden z pražských týmů
O finále dorosteneckého turnaje si proti sobě zahrály výběry Tatranu Střešovice a Hattricku Brno. Zajímavostí bylo, že v rámci duelu proběhl také bratrský souboj mezi Jonášem (Tatran) a Matyášem (Hattrick) Kůrovými. Brno dvakrát inkasovalo a dostalo se do nepříznivé situace, kterou musel snížením zmírnit Jan Musil. Rozhodnutí přišlo s blížícím se koncem utkání po několika trefách Střešovic v rychlém sledu. Hattrick sice padl 2:5, za svůj výkon se však nemusí vůbec stydět.

Druhé semifinále, do něhož naskočili hráči Bulldogs Brno a Black Angels, bylo dlouho bezbrankové. První gólové zakončení předvedli Black Angels až ve druhé půli, kdy přesnou střelbou upravili skóre na 3:0. Michal Pešák a Ondřej Lorenc ještě zdramatizovali střetnutí svými brankami, ale poslední krok v podobě závěrečného tlaku se nezdařil.

Turnaj juniorů dopadl triumfem Střešovic
Mezi juniorskými týmy se nejdále probojoval Havířov s Tatranem. V zápase o zlato se Torpedo snažilo často střílet i za cenu menší úspěšnosti šancí. Následovalo však vyloučení na havířovské straně a Pražané se dostali do lepšího tempa. Do správného střeleckého rozpoložení se poté Střešovice naladily před koncem prvního poločasu trefami Jonáše Kůry a Tomáše Váni.

Na začátku druhé fáze hry dal Kůra svoji druhou branku, čímž odpověděl na bleskovou ránu Torpeda. A od té doby v utkání dominovaly Střešovice. Sebejistým herním projevem a dobře načasovanými přihrávkami si pražské družstvo vytvořilo nedostižný náskok 10:1. Hattrickem k němu dopomohl Michal Nový a vítěz nejstarší kategorie na Hummel Open Game byl jasný.

Junioři Tatranu a Havířova se nevzdali a jsou ve finále!
V juniorském semifinále mezi Tatranem Střešovice a Plantážníky bylo velké množství vyloučení. Jen za samotnou první půli nařídili rozhodčí čtyři menší tresty. Právě z výhody pěti proti třem se prosadil Jan Wojnar a Tatran měl náskok 2:1. Hráči Plantážníků však ve druhé části utkání zabojovali a vynutili si remízový stav. V jednu chvíli Střešovice dokonce prohrávaly 4:5, senzačními brankami Jonáše Kůry a Marka Pixy během posledních dvou minut ale stvrdily postup do finále.

O druhém finalistovi turnaje rozhodoval zápas FBC Ostrava – Torpedo Havířov. Oba celky se přetahovaly o průběžné vedení, a tak po dvaceti minutách měla těsně navrch Ostrava. Za ni vstřelil gól do šatny Jakub Nota. Druhý poločas ovšem zvládli lépe z pohledu branek florbalisté Torpeda a poslali duel do nájezdového rozuzlení. Vítěznou trefu následně zaznamenal za výborné podpory publika Daniel Tychtl.

Košice uspěly i přes špatný začátek semifinále
Do semifinálových soubojů naskočili také starší žáci. Ostrava sehrála vynikající start utkání proti ATU Košice, když krátce po úvodním hvizdu vedla 3:0. Ani takové manko však nedělalo slovenskému výběru problém, protože se brzy dotáhl na nerozhodný výsledek. Před koncem první fáze střetnutí pak ATU získalo díky mocnému obratu výhodu tří gólů. Zbytek duelu proběhl v poklidu. Na bodově bohaté čtvrtfinále navázal Matěj Pěnička bilancí 3+1, k němuž se přidali Roman Faith (2+3) a Ivan Tomčo (2+2).

V zápase Mladé Boleslavi se Spartou Praha dal za Technology tři branky Zdeněk Vyhnálek. Pražské družstvo nicméně na každý zásah soupeře odpovědělo. Vývoj hry definitivně uklidnili Matěj Čermák s Adamem Šimkem, kteří v závěru posílili sparťanské vedení na 5:3. Ve finále tak Pražany čekají Košice.

Bleskové nástupy do poločasů poslaly do finále přípravek Bulldogs a Vítkovice
Semifinálové utkání přípravek mezi Bulldogs Brno a Pitbulls & Gepardi začalo před zaplněnou halou rychlým gólem. Z týmu Bulldogs se prosadil po 35 vteřinách Michal Kalousek. Toho v 9. minutě doplnil kolega Jakub Zachoval. Poté se osmělili tak hráči Ivančic, ale gól z toho nebyl. Bleskový vstup měli Bulldogs také do druhé půle. U levého mantinelu se šikovně obtočil Michal Kalousek a předložil gólovou přihrávku pro Nikolu Pieczonkovou. Do konce utkání přidal ještě dvě trefy Petr Úlehla a rozhodl tak o definitivní výhře Bulldogs 5:0

V bohunické hale se potkal domácí Hattrick Brno B s Vítkovicemi, které od začátku zápasu byly aktivnějším celkem, což korunovali poločasovým vedením 3:0. Druhý poločas byl v ještě větší dominanci vítkovických, o čemž svědčí finální skóre 11:1.

Olomouc si došla pro titul v kategorii starší žákyně
Do finále starších žákyň proti FBS Olomouc vyběhly hráčky TJ Znojma v turnajových tričkách. Na začátku páté minuty udělalo Znojmo velkou chybu v rozehrávce, kterou po obtočení kolem branky zužitkovala Anna Němcová. Vedení netrvalo ani minutu. Po rychlé rozehrávce se na půlce hřiště dostal míček k Lauře Vytrhlíkové, která vymetla levý růžek olomoucké branky. Na přelomu osmé a deváté minuty jsme se dočkaly dvou gólů. Standardní situaci nejdříve využilo Znojmo, na což reagovala o třináct vteřin Olomouc. Laufen měl s aktivním hrou Olomouce velké problémy, především rozehrávka byla velmi komplikovaná. Zvýšená aktivita Olomouce přinesla ovoce – kapitánka Eva Řeháková rozveselila svůj tým hned dvakrát a bylo to 4:2. Do konce už se stav neměnil a tak hráčky Olomouce mohly po zápase převzít pohár pro vítěze letošního ročníku Open Game.