Svoji účast v amatérské kategorii Hummel Open Game zahájili důrazným útokem florbalisté FA Mladá Boleslav. Už na konci první minuty tak vedli Středočeši nad RedBlack dvougólovým rozdílem zásluhou Davida Nováka. Následně se RedBlack z rychlých brejků vrátili do hry, ale FA si kvalitní náskok přenesla i do druhé půle. Novák přidal další tři branky a Boleslav v celkovém součtu zvítězila 8:4.

Rakouský tým The Fisters odehrál úvodní zápas mužského turnaje s Hornets Brno, na které vyvíjel tlak častými střelami od mantinelu. Brněnské družstvo se naopak pokoušelo spíše o kombinační hru, díky níž bylo skóre po první půli nerozhodné. Obrat výsledku ve prospěch Hornets byl dokonán sedm minut před závěrečným hvizdem gólem Lukáše Šmerdy na 2:1. Rakušanům k vyrovnání nepomohl ani zesílený nápor v poslední fázi hry.

V zápase mužské kategorie mezi výběry Richmondu a Jatka Matějka docházelo k mnoha osobním soubojům. Z hlediska přesnosti střel však měl navrch Richmond, který v defenzivě spoléhal na sebevědomý výkon brankáře Jana Chrásta. Jatka proto vstupovala do druhého dějství se ztrátou dvou tref. Konec utkání sice přinesl snížení manka, ale Richmond si mezitím už vytvořil dostačující gólovou rezervu pro úspěšný výsledek.

Brzká branka v podání žen Rimavské Soboty proti Huvikseenu neměla na vývoj duelu žádný výrazný vliv. Slovenky v dalším průběhu prvního poločasu herně propadly a hned třikrát inkasovaly. Do druhé patnáctiminutovky zlepšila Rimavská Sobota svoji ofenzivní činnost, jenže prohře 2:6 ani přesto nezabránila.

Tento článek si četlo již: 1288 čtenářů
autor: Tadeáš Mima