Starší příspěvky:1234567891011

Na Hummel Open Game zatím neprohráli, přesto chtějí ještě více zlepšit svoji souhru. O cílech družstva IBK Plantážníci i pocitech z dosavadního průběhu turnaje mluvil druhý nejproduktivnější hráč týmu Igor Macháček (2+4).

.... pokračování
autor: Tadeáš Mima

Vysoké výhry v turnaji elévů
V jednom ze zápasů elévů na hale Hattrick se potkalo FBC Slovácko s pražským Athletics. Zápas začal vyrovnaně, ovšem postupem času získávali hráči Athletics převahu. Tu korunovali těsně před poločasovým hvizdem úvodní trefou duelu. A tato trefa soupeře z Moravy zlomila. Druhá část už byla čistě v režii hráčů z hlavního města a zápas nakonec skončil poměrem 8:0.

Na hale Start si v souběžně hraném utkání poradilo Znojmo s Florbalovou školou Plzeň Oranžoví. Od úvodního hvizdu mělo Znojmo výrazný tlak, který korunovali sedmi brankami v prvním dějství. To druhé sice gólem začala Plzeň, poté se skóre navyšovalo jenom na straně Znojma a celkově se na časomíře ukázal stav 13:1.

Záchranka na Startpointu
Živo bylo také na Sportpointu. Po zápase FBC Dragons a FBC Slušovice musela na místo přijet rychlá záchranná služba z důvodu zranění Michala Řezníka ze Slušovic. Dragons v tomto zápase zvítězili 2:0.

Po nich přišel na řadu souboj mezi itelligence Bulldogs Brno Black a Tatranem Střešovice. Střetnutí bylo zajímavé od samého začátku, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Góly ovšem padaly především do sítě brněnského týmu. Poločasový výsledek 5:2 rychle Pražané navýšili a celkově si odnesli vítězství 9:2.

Na hale Gymnázia Matyáše Lercha na sebe narazili Black Angels a FBŠ Jihlava v kategorii přípravek. I přes tlak Black Angels byl poločasový výsledek 1:0, především díky výbornému výkonu brankář Matěje Peřiny, který kapituloval až ve třetí minutě druhé půle, kdy se podruhé v zápase prosadil Vojtěch Budínský. Zápas i přes opětovné šance obou celkům skončil 2:0.

A program zde pokračoval střetnutím FBŠ Plzeň a Coyotes Jablunkov. Jablunkov v zápase vedl již 3:0, plzeňští ale v druhé části zápasu zabrali a stáhli náskok soupeře na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se jim ale nepodařilo a tak si Jablunkov připsal další výhru v turnaji.

Střešovice utrpěly vysokou porážku od Dunaie Krokodilok
Páteční program na hale Automobilní odstartoval zápasem FBS Olomouc – FBŠ Jihlava v kategorii starších žákyň. Hráčky hanáckého družstva čelily střeleckému tlaku soupeře, který ale ubránily a odpověděly gólem z úniku. Zřejmě rozhodujícím momentem hry se pak staly tři slepené branky Olomouce, kdy skórovaly Alžběta Frommerová, Eva Řeháková a Karolína Sigmundová. V další fázi duelu už Jihlava protivníkovu defenzivu výrazněji nepřekonala, výsledkem se tak stala její prohra 1:6.

Tatran Střešovice BLACK v rámci turnaje BU13 narazil na maďarský celek Dunai Krokodilok. Zahraniční soupeř prokázal florbalovou kvalitu a aktivním počínáním v útoku brzy získal na svou stranu vedení o tři trefy. Tatran se snažil nepříznivou situaci změnit, brankář Krokodiloku však všechny střely přesvědčivě pokryl. Maďarští hráči nakonec rozstříleli Pražany 9:0 a pojistili si umístění na čele základní skupiny MLB. Čtyři kanadské body nasbírali Zsolt Diószeghi, Bendegúz Pozsony a Marcell Fulop.

Floorball Top Team potvrdil turnajovou fazónu
Gepardi Brno BU11 potřebovali delší čas, než se na hale Tesla prosadili proti Floorball Top Teamu. První gól dali Jihomoravané až v poslední minutě prvního poločasu, což přineslo úpravu skóre na 1:3. Do druhého dějství si tak Brno zvýšilo herní sebevědomí, ale trpělivá hra Top Teamu vyústila druhou brankou Alexe Foltyna v utkání. Průběh závěrečných minut střetnutí si vedoucí tým pohlídal a míří za vítězstvím v základní části Hummel Open Game.

Hodně útočným herním projevem se uvedli elévové Židenic. Ti se utkali s Hippos Žďár nad Sázavou, kterým nasázeli několik gólů za sebou. První část zápasu díky tomu zakončili s náskokem 4:2, přičemž mohli využít i další příležitosti. Ve druhé půlce ovšem přišlo drama, když se Hippos dotáhli na nejtěsnější možný rozdíl po zásahu Lukáše Hromádky. Obrovský nápor Žďáru však remízu nezajistil a konečnou výhru 5:4 oslavilo Brno.

15.06.2017 23:53:11

SLEVA 10% s ID NÁRAMKEM - GALERIE VAŇKOVKA

Bageterie Boulevard je český moderní exprès gourmet koncept s francouzským šarmem. Její specialitou jsou křupavé bagety plněné originálními a kvalitními surovinami, na místě upečené a vždy čerstvě připravené na vaše přání.

Našim cílem je naplnit potřeby zaneprázdněného městského moderního zákazníka přes celý den. Od snídaní, rychlého šálku kávy dopoledne, oběda až po večeři. Naše receptury vycházejí z tradiční Evropské gastronomie – servírované v bagetě.

Stěžejní marketingovou aktivitou Bageterie Boulevard je Chef menu. Jedná se o sezónní menu, které uvádíme každé 3 měsíce většinou okolo prvního dne nového ročního období.

Ke spolupráci na tomto menu standardně oslovujeme vyhlášené šéfkuchaře, kteří pro nás připravují receptury, jež  kladou důraz na originalitu, sezónní a autentické ingredience a moderní trendy světové gastronomie.

Věříme, že právě díky těmto sezónním menu mají naši zákazníci jedinečnou příležitost ochutnat vysokou gastronomii v rychlém občerstvení.

autor: Dan Koubek

Česká Lípa dávala branky v závěru zápasu
Střetnutí mezi Hornets Brno a Českou Lípou bylo dlouho napínavé. Severočeští hráči až do 22. minuty neměli větší než jednogólový náskok, což se ale ve zbývající části duelu úplně změnilo. Brněnský tým inkasoval čtyřikrát v průběhu čtyř minut a posléze prohrál jednoznačně 2:8. Velký podíl na úspěšném utkání České Lípy měli Filip Cobl s Ondřejem Martinem, kteří získali shodně po třech kanadských bodech.

Juniorská kategorie BU19 nabídla zápas východočeských družstev Litomyšle a Hradce Králové. Větší počet střel měli hráči Peaksportu, kteří těžili z nepřesností v soupeřově kombinaci. Následovaly tak gólové situace Petra Černého a Lukáše Prixe, jež určily vývoj zbytku měření sil. Obraz hry se přenesl i do druhého dějství, a proto Hradec padl konečným skóre 0:6.

Na hale Automobilní se uskutečnilo utkání hráčů do 13 let, v němž figurovala ZŠ Komenského Slavkov a FbC Holešov. Obě družstva se prezentovala bojovnou hrou, která přinášela branky. Florbalisté Holešova se tak dvakrát dostali do vedení o jedinou trefu, na níž Slavkov vždy odpověděl. Těsně před koncem se ovšem podruhé v zápase prosadil Ondřej Bainer a vybojoval cenné vítězství pro svůj celek.

Ostrava se postavila protivníkovi z Lotyšska
Prestižní duel čekal zástupce FBC Ostrava. Soupeřem jim totiž byla lotyšská FBK Valmiera, která první utkání na Hummel Open Game vyhrála. A dobrou herní pohodu ukázala i proti Ostravanům, když gólový účet otevřel Pauls Odins Šmits. FBC mělo problém s aktivním napadáním Lotyšů, jež dostávalo české hráče pod častý tlak v defenzivě. Zásluhou této převahy zvyšoval na 2:0 Ričards Riba.

Ve druhém poločase Ostrava zlepšila přechod do útoku a střelou Jindřicha Žaluda snížila na kontaktní rozdíl. Ani tento okamžik ale neznamenal dlouhodobější změnu hry a Valmiera přidala další zásahy. Ostravský tým se navíc unavil během několika oslabení a výsledek byl jasný. Stav 4:1 mluvil ve prospěch lotyšského výběru.

Zápas dívčí kategorie GU15 vyšel lépe Jihlavě, jež narazila na domácí Bulldogs Brno. Družstvo Vysočiny využívalo průniků kolem pravého mantinelu, odkud pokračoval pressing proti obranné dvojici buldoček. Z této situace mířila přesně do sítě Nela Kotačková. Defenzivě Bulldogs chyběl větší důraz a Jihlava poté utekla do klidného náskoku. Brňanky se netrefily ani jednou a po úvodním dnu turnaje mají nulový bodový zisk.

Po dvou utkáních mají na kontě tři body. Hráčky FBŠ Jihlava GU15 po těsné porážce od Znojma napravily celkový dojem ze svého výkonu, když přestřílely 4:0 Bulldogs Brno. K vítězství pomohla jednou nahrávkou i obránkyně Michaela Dolejší.

Košice zaznamenaly velkolepý obrat

Diváci na hale VUT viděli velkolepý obrat v kategorii starších žáků, který se povedl slovenskému týmu ATU Košice. Ty v zápase s ACEMA Sparta Praha ještě 19 sekund před koncem prohrávaly 5:6, nakonec však po gólech Matěje Pěničky a Ivana Tomča zvítězili 7:6 a mohly se tak radovat z vítězství.

Hned po nich sehrály v kategorii juniorky svůj úvodní duel týmy IBK Kachny a výběr Slovensko U18. První polovina zápasu byla v jasné dominance „Kachen“ a především díky čtyřem trefám Denisy Koturzové vedly 5:1. V druhém dějství se hráčky slovenského týmu daleko více osmělily, výsledkem pak bylo alespoň snížení celkového stavu na konečných 3:6.

V souběžně hraném zápase na druhém hřišti to bylo o poznání vyrovnanější. Goralia Dream Team se zde střetl s Florbalem Židenice. V polovině zápasu svítilo na tabuli skóre 2:2, v tom druhém se ani přes šance na obou stranách nic nezměnilo, a tak se soupeřky rozešly remízou.

Vyhrocený duel v kampusu

V bohunickém kampusu byl nejdříve k vidění ke konci mírně vyhrocený duel mezi Eastern Wings Michalovce a Florbal Ústí kategorie mladší žáci, ve kterém nakonec zvítězili hráči českého celku 4:3. Hořkost porážky nezvládli někteří hráči Michalovcí a svým soupeřům odmítli na konci zápasu podat ruce.

Program v kampusu pokračoval jednoznačným duelem mezi družstvy Slovensko U16 a plzeňskou Slavií. Slovenské hráčky už vedly 7:0, když se Plzeň dočkala alespoň čestného úspěchu. Celkový výsledek pak byl 8:1.

Turnaj dorostenců probíhal také v hale Bohunice, kde se utkali Slušovice s Falconem. Falcon se ujal vedení zásluhou Vojtěcha Řádka. Při navýšení vedení přihrál právě Řádek po pohledné kombinaci před odkrytou bránu Jiřímu Lebedovi, který neměl problém se zakončením – 2:0. Slušovice v polovině druhé části snížily, jednobrankový rozdíl však trval necelou minutu. Falcon pak přidal ještě jednu trefu a mohl se radovat z výhry 4:1.