V Maloměřicích narazilo Gymnázium Chomutov na Apollo. Poklidný zápas si hráči Chomutova pohlídali a bez větších problémů zvítězili 5:1. Obzvláště poslední gól si zasloužil potlesk diváků, kdy vysokou přihrávku přes celé uklidil do sítě z voleje Jan Kolajta.

První kolo play-off proti sobě na Hattricku svedlo Alk Fajn a IBK Jakoby. Jakoby v první části dvakrát vedlo, nejprve na trefu Křivánka reagoval Marcel Šuranský, poté na gól Tomáše Žvaka navázal Jakub Tejnor – 2:2. Ještě před poločasem se Jakoby znovu ujalo vedení, které chvíli po začátku druhé půle navýšil Adam Wollný. Alk fajn ve 34. minutě snížilo, ovšem o dvacet vteřin později se prosadil Marek Nevřela a rozdíl byl znovu dvoubrankový. Brankostroj pokračoval, na rozdíl jediné branky snížil téměř z nulového úhlu Jakub Tejnor. Na konci 37. minuty bylo srovnáno, v polovině minuty 38. proměnil samostatný nájezd Marcel Šuranský, který svým čtvrtým gólem otočil vývoj na stranu Alk Fajn. I přes dramatický závěr to byl rozhodující gól a do dalšího kola tak jde Alk Fajn.

O poznání jednoznačnější zápas byl k vidění na Startu, kde si OT Kabanos poradili s Origo Budapest rozdílem 13:0. Poločasový rozdíl byl přitom pouze dvougólový. Střeleckou exhibici rozpoutali hráči Kabanosu až v druhé polovině.

Na VUT v zápase amatérů proti sobě stanuly týmy WbT Sucha Górna a Central Gang Valašské Meziříčí. Sucha Górna si vypracovala poločasové vedení 2:0, které čtyři minuty po přestávce navýšil Jan Goryczka. I přes snížení z hole Vojtěcha Pernického měl poslední slovo hráč Suche Jakub Michna, jenž tak svým gólem definitivně nasměřoval svůj tým do dalšího kola.

V Tuřanech musely o postupujícím rozhodnout až samostatné nájezdy. Technické služby se v zápase s Panthers Praha ujaly dvougólového vedení, ještě do poločasu bylo sníženo a v 15. minutě druhé části se o vyrovnání postaral Tomáš Hradec. Nájezdy rozhodl Tomáš Marhefka z týmu Panthers Praha, kteří se tak mohli radovat z postupu.

Bohunická hala viděla velice dramatický zápas, ve kterém se střetli pražstí Panthers s FBK Bobrky. V první polovině vedli dvakrát Panthers a jednou Bobrky, skóre však bylo vyrovnané. V druhé části se dvakrát vedení ujali Panthers, ovšem Bobrky vždy dokázaly odpovědět. Samostatné nájezdy odmítl hráč panterů Patrik Míka, který patnáct vteřin před koncem rozhodl o postupu svého týmu.

Tento článek si četlo již: 1691 čtenářů