První semifinále celého turnaje dospělých sehrály ženy DT SaMo a Brněnských Bohyň. I přes šance na obou stranách se v úvodní desetiminutovce skóre neměnilo. Až v polovině 14. a 15. minuty udeřily hráčky DT SaMo Petra Krejčíková a Hana Štěrbová a stanovily tak poločasový výsledek 2:0. Bohyním se začátkem druhé části podařilo snížit z hole Petry Prouzové a zápas tak dostal nový náboj. DT SaMo ale nenechaly nic náhodě a dvěma góly stvrdily svůj postup. Pro Brněnské Bohyně byly nachystány bronzové medaile.

Hráčky Židenic a Jihlavy se představily v semifinále Open Game, které probíhalo podle představ Brňanek. Tým z Vysočiny se několikrát objevil pod souvislejším tlakem soupeře, díky němuž se Židenice ujaly náskoku 2:0 po dvaceti minutách. Jihlavské florbalisty však i nadále bojovaly o snížení rozdílu, což přispělo k dobrému tempu zápasu. Utkání přesto už větší drama nenabídlo a židenický postup do finále v druhém ročníku po sobě definitivně pojistila Linda Hyksová.

V úvodním semifinále mužů vyzvali hráči Gymnázia Chomutov celek Richmondu. Opatrný začátek změnila až střela Jana Vojtíška v osmé minutě a Gymnázium vedlo. Richmond postupně přidal, což korunoval gólem v polovině 13. minuty po pěkné kombinaci Marek Fuchs a v čase 14:51 otočil průběh Jiří Sypač. Začátek druhé části přinesl dva rychlé góly. Chomutovští se prosadili z přesilovky, Richmond se ale opět ujal vedení – 3:2. Posléze se hra vyrovnala, oba týmy spíše vyčkávaly a vyrážely do rychlých protiútoků. Navýšit vedení mohl ve třiatřicáté minutě Fuchs, ale odkrytou branku netrefil. Tři minuty před koncem si vzal Chomutov time-out, po kterém se rozhodl odvolat brankáře. Čtvrtému gólu zabránil obětavým zákrokem Jan Vojtíšek, ovšem za cenu trestného střílení, kterým Milan Tichý poslal Richmond definitivně do finále.

V mužské kategorii hrál o účast ve zlatém duelu Zug Selection s Panthers Praha. Hráči hlavního města prokazovali kvalitní defenzivní činnost, nicméně švýcarský výběr se přece jen dokázal prosadit zásluhou Matthiase Müllera. V průběhu druhé půle přidal Zug další tři trefy a Panthers zmírnili porážku trestným střílením Lukáše Pokorného. Zug tak zůstává ve hře o obhajobu loňského prvenství na turnaji.

Souboj Hattricku s Amici Brno začal rychlým gólem z hokejky Milana Veselého a Hattrick vedl. A rychlý nástup Hattricku potvrdil Adam Kopřiva – 2:0. Hráči Amici ale zabrali. Nejprve se na konci osmé minuty prosadil Pavel Zbořil a o chvíli později srovnal Jakub Hrubý. Velkou příležitost pak zmařil Hattricku Michal Melichárek, na střelu Veselého byl ale už krátký a Hattrick znovu vedl. Veselý byl při chutí a hattrickem vrátil Hattricku dvoubrankový náskok. Na rozdíl tří branek následně zvýšil Lukáš Koutník.

Utkání mezi IBK PořádMálo a Saigonem ukazovalo přímočarou hru obou mužstev. Důsledkem útočného vývoje zápasu se tak stala branka saigonského střelce Adama Blaha, na kterou odpověděl stejným způsobem Čestmír Sekanina z PořádMálo. Vyrovnaný herní projev se přenesl i do druhé poloviny semifinále, kdy Saigon dvakrát dotáhl jednogólové manko. O finalistovi amatérského turnaje musely proto rozhodnout samostatné nájezdy, jež dopadly úspěšně pro PořádMálo. Vítězný nájezd si připsal Jan Charvát.

Tento článek si četlo již: 1684 čtenářů