Do finále žen naskočily lepšími ofenzivními akcemi hráčky Židenic, které získaly rychlé vedení nad DT SaMo. Gól vstřelila Linda Hyksová. DT SaMo ale vyvážilo několik herních nepřesností bojovným výkonem v prostoru brankoviště, kde dorazila míček za čáru Hana Štěrbová. Aktivnější hru předváděly i za remízového stavu Židenice, což vedlo k přesilovce pět na tři. A velká příležitost skončila trefou v závěru první půle.

V druhé části utkání přetrvávaly drobné chyby v kombinacích obou týmů. Navíc se snížila celková efektivita střelby a ubyly výraznější šance ke změně skóre. Průběh zápasu nastartovalo trestné střílení Židenic v podání Hyksové, ale druhý finálový gól nedala. DT SaMo tak ubránilo oslabení po vyloučení Jany Liškové, která hned po návratu na hřiště vyrovnala na 2:2.

Vrcholem duelu se proto staly samostatné nájezdy, jež se protáhly až do deváté série. Náhlou smrt ukončila vítěznou brankou Lenka Novotná a dokonala obhajobu židenického prvenství z loňského ročníku Open Game.

Prestižní měření sil o mužské zlato odehrál Richmond a Zug Selection. Oba finalisté šli do utkání naplno, ale v zakončení jim několikrát nešťastně odskočil míček. Richmond se neprosadil ani během vyloučení Martina Koutného, přestože se dostal k řadě kvalitních střel. Skóre se tak měnilo až při rovnoměrném počtu hráčů, když dopředu utekl Joshua Schelbert z Zugu. Na jeho branku poté navázal umístěným lobem Jiří Koutný.

Střelecké situace Richmondu dlouho nevycházely ani v druhém dějství, míček totiž často mířil pouze nad mantinel. Početné příležitosti se však českému výběru vyplatily a čtyři minuty před koncem základní hrací doby byl gólový stav nerozhodný.

Po následně trefě Billa Nilssona to už vypadalo, že Zug získá pohár pro vítěze, jenže Jakub Mendrek v posledních vteřinách střetnutí přece jen opět srovnal. Stejně jako v ženské kategorii došlo na samostatné nájezdy, v nichž heroický obrat Richmondu završil Jakub Peška.

Závěrečným duelem celého Open Game 2017 bylo finále amatérů Hattrick Brno – IBK PořádMálo. Začátek výsledkově vyšel brněnskému mužstvu ideálně, protože od druhé minuty měl náskok jedné branky. V individuálních dovednostech byl Hattrick lepší také do zbývající fáze prvního poločasu, což přineslo příznivé skóre 4:1.

Snížení manka za PořádMálo provedl v úvodu druhé půle Jan Kšica, netrvalo však dlouho a Libor Bouda znovu zajistil rozdíl tří gólů mezi oběma soupeři. Míček častěji kontrolovali hráči Hattricku a přiměli PořádMálo vzít si oddechový čas. Žádná výrazná změna v herním projevu ovšem nenastala a zlaté medaile slavili Brňané po finálovém úspěchu 6:2.

Tento článek si četlo již: 2082 čtenářů
autor: Tadeáš Mima